«Слово Предстоятеля»: Про те, як легше переносити скорботи та не впадати у відчай, що духовно паралізує (відео)

26 вересня 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов сімдесят четвертий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Новий цикл присвячено християнським чеснотам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель наголосив, що вдячність Богу робить нас спроможними переносити скорботи і хвороби, та нагадв, до чого призводить відчай.

За словами Архіпастиря, хвороби і скорботи не є жорстокістю Бога до людини, це є засоби, якими Господь допомагає повернути нас на правильну духовну дорогу.

«Скорботи бувають великими, малими, довгочасними, короткочасними, але всі вони несуть із собою гіркоту. Якщо людина приймає скорботу як ліки від Бога, то вона перетворюється на корисну для людини. Тому ми повинні дякувати Богу за все, що Він попускає: за солодке, за гірке, за труднощі, випробування, – бо все це ліки для нашого зцілення», – зазначив Блаженніший владика.

Як наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій, «вдячність Богу робить людину спроможною використовувати ту Божу силу, яку Бог дає ще перед скорботою».

Його Блаженство навів приклад про одного бідняка та велику користь вдячності Богу.

Один заможний чоловік завжди роздавав милостиню бідним. Якось він знову нагодував усіх та дав, кому зміг нічний притулок. Однак декілька змушені були ночувати на вулиці.

«Всі мали теплий одяг, а один не мав нічого, крім рогожі. Він так лежав і щось бормотав, – продовжив владика. – Господар дому вийшов на вулицю та спитав, що він бормоче. А той каже: “Дякую Тобі, Боже, за те, що Ти мені попускаєш! Мені холодно, але є багато людей, які знаходяться в темниці, заковані в колоди, не можуть навіть поворухнути ногами, а я ж лежу, як цар, можу протягнути ноги, встати, піти кудись. Дякую Тобі, Боже!”. Цей боголюбець сказав сам собі: “Які навіть серед бідних є благорозумні люди, які вміють за все дякувати Богу!..”».

Предстоятель резюмував, що вдячність Богу за все, що Він попускає, приносить нам користь, та дав пораду, як легше пережити скорботи.

«Якщо ми страждаємо і будемо порівнювати себе з тими, хто лежить на м’якій перині та їсть солодку їжу, п’є приємне питіє, то, звичайно, впадемо у відчай. А коли людина згадує у своїх стражданнях про тих, які страждають більше, ніж я, то цими спогадами відганяє від себе відчай. А відчай – це така пристрасть, яка людину паралізує та… робить людину безсилою», – дав він настанову.

Саме тому, як підсумував Митрополит Онуфрій, треба каятися у своїх гріхах, дякувати за все Богу та зміцнюватися постом і молитвою, тоді Господь допоможе нам перенести всі скорботи.

Нагадаємо, з 27 жовтня 2018 р. по 9 листопада 2019 р. вийшло 55 передач у рамках програми «Слово Предстоятеля». У кожному випуску Блаженніший Митрополит Онуфрій тлумачив уривок з Євангелія, який читався в храмах під час Літургії в найближчу неділю. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ готував текстову версію кожної з програм.

Архівні записи передач можна знайти на сайті та YouTube-каналі «Інтера» за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 394