«Ставімося до людей не як до свиней, а як до рівних, ще краще – ставімося до людей, як до кращих за нас, при цьому не забуваючи, що ти сам цінний в очах Господніх», – закликав о. Олександр та відзначив, що Господь Бог говорить нам через Євангеліє, як не можна ставитися до інших, а Своїм життям показав нам, як ставитися слід.
Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати духовні роздуми протоієрея Олександра Клименка. Черговий випуск присвячено Євангельській історії про Спасителя і хананеянку (Мф. 15, 21-28).
«Євангеліє треба полюбити, ця любов приходить не одразу», – розпочав такими словами свої роздуми о. Олександр, тлумачачи Євангельську історію про хананеянку, яка звернулася до Господа з проханням про зцілення її доньки.
Євангеліє від Матфія 15, 22-26:
І ось жінка одна хананеянка, із тих околиць прийшовши, заголосила до Нього й сказала: Змилуйся надо мною, Господи, Сину Давидів, демон тяжко дочку мою мучить! А Він їй не казав ані слова. Тоді учні Його, підійшовши, благали Його та казали: Відпусти її, бо кричить услід за нами! А Він відповів і сказав: Я посланий тільки до овечок загинулих дому Ізраїлевого… А вона, підійшовши, уклонилась Йому та й сказала: Господи, допоможи мені! А Він відповів і сказав: Не годиться взяти хліб у дітей, і кинути щенятам…
Як зауважив священник, він по-новому подивився на зміст цієї притчі, та наголосив, що слова Господа – «Не годиться взяти хліб у дітей, і кинути щенятам» (Мф. 15, 26) – про те, як не треба думати про людей.
«Якщо ви у своєму серці ставитеся так до людей і сприймаєте їх, як свиней, то, звісно, вони обернуться і розірвуть вас. Якщо ви не ставитеся до своїх ближніх, як до рівних, якщо ви не служите їм, якщо ви приходите до них, як ті, які начебто мають владу, силу, розуміння, а вони просто ніхто, мурахи під вашими стопами, то таке ставлення до людини викличе зворотню реакцію. Трапиться те, про що ми читаємо у Святому Писанні: “Щоб вони не потоптали своїми ногами та, обернувшись, не розшматували й вас” (Мф. 7: 6)», – зазначив протоієрей Олександр Клименко.
Клірик УПЦ також закликав ставитися до тих, кому передаємо знання, кого навчаємо, з любов’ю. «Тоді ті, до кого ви поставились із любов’ю, стануть не тільки вам друзями, а насправді здобудуть не лише вас, а й Христа», – підкреслив він та провів паралель між вчителями й тренерами, які навчали з любов’ю до нас і до предмету та з тими, які «втовкмачували» знання в нашу голову без любові.
Як приклад, він навів факти з житій свт. Миколая Японського та свт. Іннокентія, які завдяки своїй щирій любові навернули й привели до Бога тисячі людей в далекій Японії та на Алясці.
Водночас, за його словами, людині важливо, маючи смирення перед Господом та розуміння того, Хто Він є для нас, не вважати себе такою низькою, якою вважала ця хананеянку. «Ця жінка підійшла до Господа, забувши про образ Божий, вона розуміла, що вона як язичниця і ставилася до себе не як до образу Божого, а як до низького створіння», – додав отець Олександр.
«Ти цінний в очах Божих, навіть якщо нас розділяють за національністю, релігією, культурними та світоглядними вподобаннями. Бог любить тебе, і це треба знати. Якщо ти будеш щирий до кінця з Господом, якщо ти врешті-решт скажеш те, що ця жінка сказала в наступних словах, то Господь дасть тобі все для спасіння», – продовжив він.
Вона ж відказала: Так, Господи! Але ж і щенята їдять ті кришки, що спадають зо столу їхніх панів (Мф. 15, 27).
«Я б хотів, щоб і мені ці крихти зі столу Господнього були доступні. Так, цей стіл нам сьогодні доступний. Свята Євхаристія – це повноправний стіл, до якого я маю доступ. Але я хотів разом із цією жінкою та всіма вами отримати також крихти Божої мудрості, крихти Божого милосердя, крихти Божого смирення, – звернувся протоієрей Олександр Клименко. – Ця жінка була мудрою тим, що визнавала Його милосердя, що попри її відпадіння від Господа вона залишилася вірною нею поки незнаному Господу і сказала правильні слова про те, що “надіюсь на те, що частину від Тебе я все ж таки отримаю”. Ставімося до людей не як до свиней, а як до рівних, ще краще – ставімося до людей, як до кращих за нас, при цьому не забуваючи, що ти сам цінний в очах Господніх».
Насамкінець священнослужитель закликав шанувати один одного та відзначив, що Господь Бог цією притчею показав нам, як не можна ставитися до інших, а Своїм життям показав, як ставитися слід.
Просмотров: 429