Без монахів Церква не приноситиме плодів – Блаженніший Митрополит Онуфрій (+відео)

Не всі мають бути монахами, але всі мають любити Бога, мають бути смиренними, молитися, поститися та прощати один одному. Це наближає до святості.

На цьому Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій наголосив у своїй проповіді 11 жовтня 2020 року та розповів, як привчити себе до постійної молитви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель нагадав Євангельську притчу про чудесну ловлю риби (Лк. 5: 1-11).

Його Блаженство звернув увагу на  смирення апостола Петра та відзначив, що смиренню нас вчать також преподобні отці Києво-Печерські, пам’ять яких цього дня звершуємо.

«Монахи – це сухі кілки, які підтримують виноградну лозу, – навів таке образне порівняння Архіпастир. – Хто має виноградник, знає, що потрібна конструкція, аби виноград не падав на землю. Бо якщо він впаде, не принесе плодів. Такими сухими кілками в Церкві є монахи, які наче нічого не значать, але без них виноградник не принесе плоду. Чому так? Тому що монахи є охоронцями чистоти віри. Вони показують приклад досконалості, якої люди мають досягнути… Сухі кілки скрізь підтримують грона церковного винограду й допомагають плодоносити угодними Богові плодами».

На переконання Блаженнішого владики, не всі люди мають бути ченцями, однак всі мають прагнути святості. «Усі люди мають бути смиренними, мають любити Бога, мають молитися, поститися, прощати один одному, терпіти один одного, а це все робить людину святою», – додав він.

Однак, як зауважив Митрополит Онуфрій, ми часто своє небажання жити благочестиво в молитві виправдовуємо якоюсь хворобою тощо.

«Можливо, ми не можемо так молитися, як прп. Антоній, але кожен у свою міру повинен змушувати себе молитися, навіть якщо щось болить, – продовжив владика. – Тому що молитва для духовної людини – це її душа. Якщо молитви немає, то і душа вмирає. Молитва живить нашу душу».

Предстоятель підкреслив, що не треба чекати, поки будемо в змозі стати на кількагодинну молитву, та дав настанову, з чого слід починати, аби привчити себе до молитви постійної.

«Нехай молитва буде невелика спочатку, але вона повинна бути… Починають із того, що прокинувся вранці – перехрестився, став перед образами – перехрестився, прочитав три рази молитву Богородиці, “Вірую”. Потім уже людина читає у Молитвослові ранкову та вечірню молитви, а потім уже… Євангеліє, Псалтир. Згодом людина привчає себе до постійної молитви. Куди йде, читає молитву Іісусову: “Господи Іісусе Христе, Сине Божий, помилуй мене грішного!”. Так людина поступово привчає себе до молитви, і молитва її живить», – порадив він.

За словами Архіпастиря, саме через молитву Бог дає людині благодать, яка допомагає долати труднощі земного життя та досягати спасіння.

«Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми намагалися хоч трошки бути подібними до прп. Антонія, до всіх преподобних, яких сьогодні шануємо, щоб ми себе змушували молитися і поститися, щоб ми себе змушували робити добрі справи, щоб змушували себе простити один одного та змушували себе смирятися перед Богом і перед людьми. Тому що смирення відбирає силу в темної сили… Це єдина чеснота, яка робить людину вільною, навіть коли вона обплутана сітями диявола. Якщо ми будемо трудитися, то сподобимося бути причасниками вічного життя на Небі», – підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1458