Світ Православний. Церква в обличчях — інтерв’ю з архімандритом Амвросієм (Макаром) (відео)

Продовжуємо цикл бесід «Історія УПЦ в обличчях: як це було» заступника Голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрея Миколая Данилевича з представниками старшого покоління духовенства.

Цього разу в гостях — відомий православний богослов, автор статей із канонічного права, історії Церкви й біблійної текстології, церковний діяч та пастир, духовні чада якого і в Україні, і в Італії, і в інших країнах світу — архімандрит Амвросій (Макар). Уже 14 років він є настоятелем православної парафії свт. Амвросія Медіоланського в Мілані та членом Ради Християнських Церков Мілана, а до того часу — викладав богослов’я у Києві, Вінніпезі та Парижі.

Про те, як питання “А як це бути віруючим у радянський час?” сформувало бажання стати священником; як через віру й антикомуністичну поведінку не дозволили стати радянським студентом, та прагнення вчитися перемогло — за плечима не тільки Одеська і Московська духовні школи, а й Римський інститут; як наука і педагогіка підштовхнули швидко оволодіти англійською, італійською, французькою й німецькою мовами. Про те, чим особливо запам’яталося викладання у Вінніпезі й Парижі та проректорство у Київській духовній академії, та як допитливість семінаристів і прагнення київської інтелігенції пізнати духовну спадщину стимулювали трудитися ще більш плідно; про гамлетівський вибір “наука чи пастирство?” і те, як наука врешті допомогла пастирю знайти “рідну” мову з людьми і шлях до людських душ.

Про те, як усі шляхи привели до Мілана, де за 14 років служіння було створено понад 20 міцних православних громад і зокрема парафію свт. Амвросія Медіоланського з її традиціями єднатися в молитві попри будь-які обставини та катаклізми, богословськими конференціями та бесідами до опівночі, з літніми дитячими таборами на узбережжі моря і в горах й молебнями у парках і на вокзалах. А ще про особливості служіння православного священника в Італії та про те, наскільки важливо нести Слово Боже людям, які поза домом, і давати можливість бути як вдома; про головні проблеми української діаспори, виховання дітей вірними християнами, про життя громади в умовах карантину й розвитку IT-технологій та про конче необхідне єднання віруючих людей задля збереження та утвердження Православного світу.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 621