Не можу дозволити Епіфанію подавати Святі Таїнства віруючим. Член Священного Синоду Кіпрської Церкви заявив, що припиняє співслужіння з архієпископом Хризостомом

Митрополит Кіпрської Церкви Ісаія заявив, що припиняє співслужіння з архієпископом Хризостомом до тих пір, поки той не відкличе своє одноосібне, не узгоджене з Синодом, визнання Епіфанія.

Про це член Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви митрополит Тамасоський і Орінійській Ісаія сказав в коментарі грецькому ресурсу Philenews, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як повідомляє ЗМІ, митрополит Ісаія зазначив, що не може співслужити з будь-ким, хто згадав Епіфанія, тому що це означало б визнати того, хто не був висвячений належним чином. «Я також не можу співслужити з Епіфанієм або його колегами, або дозволити їм подавати Святі Таїнства віруючим, — сказав Кіпрський митрополит. — Я не можу дозволити їм увійти в мою митрополію». Він також заявив, що не зробить цього не через примхи або егоїзм, а тому, що не хоче конфліктувати зі своєю совістю, як ієрарха.

Владика підкреслив, що Кіпрська Церква зіткнулася з потенційним розколом через Епіфанія — він тут вважається «червоною ганчіркою». Оскільки ті, хто не згоден з його згадуванням за богослужінням, не будуть співслужити з ним, якщо він прибуде на Кіпр на запрошення архієпископа. Митрополит додав, що нормалізація ситуації залежить від архієпископа Хризостома. Він пояснив, що Його Блаженство може скликати Священний Синод для обговорення питання з його одноосібним рішенням згадати за богослужінням Єпіфанія.

Відповідаючи на уточнення журналіста про те, що архієпископ Хризостом заявляв, що якщо хоча б один Синодал його попросить про це, то він скличе Синод, ієрарх нагадав: чотири члени Священного Синоду, які не згодні з його діями, вже публічно просили про це.

Згідно зі спостереженнями митрополита Ісаії, небажання Предстоятеля Кіпрської Церкви виносити на Священний Синод це питання, пов’язане з його загальним підходом в управлінні.

«Із заяв лідера Кіпрської Церкви видно, що він представить на розгляд Священного Синоду тільки ті питання, по яких, на його думку, він буде мати більшість», – передають позицію ієрарха КПЦ ЗМІ.

«Ми не згодні з цим підходом, який веде до індивідуальних дій, що далекі від колективності, якою повинен володіти Священний Синод, який приймає колективні рішення», – сказав він.

Відповідаючи на питання про ставлення всієї Церкви Кіпру, він сказав, що, хоча він особисто не згоден (з визнанням «ПЦУ» – ред.), було б краще зберегти нейтралітет, щоб дати більше часу для пошуку прийнятного рішення.

Нагадаємо в червні 2019 року представник Кіпрської Православної Церкви відвідав парафії на Волині, Рівненщині, Тернопільщині та підтримав віруючих Української Православної Церкви, які зазнали утисків з боку представників структури «ПЦУ» і були позбавлені місця для молитви. Пізніше, під час урочистостей з нагоди дня тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Онуфрія, митрополит Тамасоський Ісаія озвучив Звернення владі України із закликом забезпечити рівні права віруючих всіх конфесій в країні.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 12086