Керуючий справами УПЦ прокоментував можливість візиту патріарха Варфоломія в Україну

Церква проти того, щоб Константинопольський патріарх Варфоломій приїжджав в Україну.

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в програмі «Церква і суспільство» на телеканалі «Глас» розповів, як Українська Православна Церква ставиться до запрошення патріарха Варфоломія в Україну Президентом Володимиром Зеленським, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Митрополит Антоній вважає, що приїзд глави Фанару в Україну може викликати нові протистояння в суспільстві. Президенту варто було б врахувати ситуацію, яка склалася в державі, зазначив керуючий справами УПЦ.

«Досить дисонуюче звучать слова Володимира Зеленського про те, що патріарх Варфоломій піклується про мир в Україні, – сказав владика. – Тому що, якщо він піклується про мир в Україні, ми не знайшли жодного випадку, коли б патріарх Варфоломій, знаючи реальну ситуацію в Україні, міг би якось запобігти тому, що відбувалося. Я маю на увазі захоплення наших храмів, рейдерські захоплення, незаконні перереєстрації. А це все відбувалося саме на підставі тих дій – незаконних, підкреслюю, дій – патріарха Варфоломія в українському Православ’ї».

Керуючий справами УПЦ нагадав, що патріарх Варфоломій незаконно втрутився в релігійну ситуацію в Україні.

«І це втручання призвело до протистояння, до захоплень храмів нашої Церкви, до побиття наших парафіян, наших священнослужителів, – підкреслив він. – Тому наша позиція однозначна: ми проти того, щоб патріарх Варфоломій приїжджав в Україну. Тому що можна передбачити, що його приїзд буде служити не мирові в Україні, а може стати новим поштовхом до більш глобальних протистоянь».

Митрополит Антоній нагадав, що Церква відділена від Держави за Конституцією.

«І тут принципово те, що УПЦ неодноразово заявляла: ми повинні навчитися жити за Конституцією. А Конституція прямо говорить про те, що держава відокремлена від Церкви. Тому будь-яке втручання державних діячів у внутрішнє життя Церкви суперечить нашому основному закону», – підсумував керуючий справами УПЦ.

За матеріалами сайту СПЖ

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1705