Про Архістратига Михаїла та ангелів. Як ангели служать людям? – прот. Олександр Клименко (відео)

“Міріади і міріади безплотних духів служать не лише Господу, а служать і нам. Ми звертаємося до них за зворотною допомогою. Помолимося ж цього дня до всіх Небесних Сил безплотних, щоб вони стали нашими друзями, щоб вони стали нашими провідниками, щоб їх предстояння перед Господом та їх славослів’я іноді включало і наші з вами імена, і наші з вами долі. А ми з вами раз і назавжди укорінемося в добрі. Навіть тоді, коли ми будемо падати, коли будемо відходити від Господа, ніколи не відводитимемо від Нього свої очі”, – наголосив о. Олександр та зауважив, що також ми повинні пам’ятати про те, що кожен із нас покликаний до чистоти ангелів.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати духовні роздуми протоієрея Олександра Клименка. Черговий випуск присвячено Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних.

Протоієрей Олександр Клименко розповів про Архістратига Божого Михаїла та наголосив, що ангели є тими вісниками, які зараз провіщають Божу волю. “У цьому й глибина шанування ангелів”, – додав він.

“Чому люди звертаються до ангелів? Тому що вони відчувають, що ангел – це той, хто просто, безхитрісно передасть наші прохання Господу, – відповів на власне питання о. Олександр. – Господь і так чує наші прохання, але люди, які моляться, в тому числі в день Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, моляться ангелам як вісникам, які просто передадуть наші часом прості, часом непотрібні прохання. Ангели народжені в добрі”.

За словами священника, святість та ангельська чистота, коли люди бачать лише добро, можливість радості во Христі, є в тих людях, яких називаємо ангелами во плоті. Тому в день Собору Архістратига Михаїла ми повинні пам’ятати про те, що кожен із нас покликані до такої чистоти.

“Ми з вами, звертаючись до ангелів, просимо їх допомогти у вирішенні наших земних трагедій, нашої роздвоєнності, у наших сумнівах, у наших проблемах із тим, що ми знаємо, як і апостол Павел, пам’ятаєте, що ось це добре, але все ж таки не роблю, але те зле, що я не маю робити, але все ж таки роблю. Що мені робити із самим собою? І ми просимо в архангелів, у вісників волі Божої будемо просити укоріненості в добрі”, – відзначив отець Олександр.

Священнослужитель зазначив, що цього дня ми маємо просити в Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних не лише заступництва, не лише того, щоб Ангел-охоронець був завжди з нами, був завжди на сторожі нашої совісті, а й “щоб вони була ходатаями за нас в утвердженні в нас Божої волі”.

Як нагадав слова святих отців про ангелів клірик УПЦ, “всі вони покликані для славослів’я Господу і допомоги нам”.

“Міріади і міріади безплотних духів служать не лише Господу, а служать і нам. Ми ж звертаємося до них за зворотною допомогою. Помолимося ж у цей день до всіх Небесних Сил безплотних, щоб вони стали нашими друзями, щоб вони стали нашими провідниками, щоб їх предстояння перед Господом та їх славослів’я іноді включало і наші з вами імена, і наші з вами долі. І ми з вами раз і назавжди укорінемося в добрі. Навіть тоді, коли ми будемо падати, коли будемо відходити від Господа, ніколи не відводитимемо від Нього свої очі”, – підсумував о. Олександр та зауважив, що це буде для нас нагадуванням про те, в яку сторону дивляться очі ангелів.

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1475