Чим Різдвяний піст є та чим точно не є? – протоієрей Олександр Клименко (відео)

«Під час Різдвяного посту ми вступаємо в особливий бій за те, щоб відчути в цьому житті те, таку радість і таке піклування Господа про нас, аби ота радість насправді заповнила наше серце вщент і ми почали відповідати Господу нашим більш зневажливим ставленням до всього матеріального, в тому числі до розваг… Піст – це спроба віддати Господу власне серце», – зазначив о. Олександр та закликав провести Різдвяний піст у радості, сфокусувавши всю свою увагу на Господі.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати духовні роздуми протоієрея Олександра Клименка. Черговий випуск присвячено Різдвяному посту.

Протоієрей Олександр Клименко закликав замислитися над істинною глибиною посту, а не розмінюватися на непотрібні дрібниці, на кшталт: а чи можна пити в піст каву; а чому не можна вінчатися та гучно святкувати дні народження; а чи можна в піст переглядати серіали тощо.

«Тому що піст – це зосередження на Христі, це фокусування уваги на Христі, – пояснив він. – Ми завжди повинні фокусувати увагу на Христі. Але Церква знає, наскільки людина слабка, і що їй потрібно виділяти певні моменти, певні періоди в житті, коли б особливим закликом ми збурили власні емоції, власну увагу, власну совість, власний потяг до Господа. Ми б збурились – і по-особливому на певний час піднапряглись, і звернули свої очі до Господа по-особливому».

Водночас священник зауважив, що це не означає, що тільки піст ми маємо проживати, сфокусувавшись у молитві на Господі. «Ні, ми повинні це робити постійно. Так само, як звичайний фермер, який засіває свої поля. – провів таку паралель о. Олександр. – Так, він [фермер] декілька разів на рік особливо піднавантажує себе і всіх тих, хто оточують його. Він по-особливому трудиться і під час посівної, і під час жнив. Але і в інші періоди він також трудиться… Цей процес ніколи не зупиняється. Та є особливі періоди, коли він вступає, як-то кажуть, в особливий бій за цей врожай. Так і ми під час посту, зокрема під час Різдвяного посту, вступаємо в особливий бій за те, щоб відчути в цьому житті те, чого не відчувають нехристияни, відчути в цьому житті таку радість і таке піклування Господа про нас, аби ота радість насправді заповнила наше серце вщент і ми почали відповідати Господу нашим більш зневажливим ставленням до всього матеріального, в тому числі до розваг тощо. Ось у цьому є глибина посту».

Священнослужитель розповів про власні духовні переживання, що його переповнюють під час Різдвяного посту.

За його словами, «піст – це спроба віддати Господу власне серце». Коли все серце зайняте Спасителем, тоді всі мізерні історії – пити каву чи ні, пити молоко чи ні – відходять у сторону, тоді не гастрономічним питанням, а радісній покаянній молитві приділяєш свій час.

Протоієрей Олександр Клименко акцентував увагу на тому, що Різдвяний піст завершується потужним вибухом емоцій від Різдва Христового, потужною радістю, яка заповнить наші домівки.

«Але чи можна, щоб ця повнота радості з’явилася з сорока днів суму?», – поставив таке риторичне питання священник та закликав провести Різдвяний піст у радості, щоб «вона була акумулятивна, щоб вона врешті заповнила наші домівки». «…У радості від того, що в наш світ увійшов Той, Хто наповнив його змістом. Тому що справжня радість лише во Христі», – підсумував о. Олександр.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 657