Священний Синод обрав нового єпископа — вікарія Миколаївської єпархії

Священний Синод Української Православної Церкви, засідання якого відбулося 7 грудня 2020 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, прийняв рішення про обрання нового вікарного єпископа для Миколаївської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Священний Синод ухвалив призначити клірика Миколаївської єпархії архімандрита Варнаву (Гладуна) єпископом Новобузьким, вікарієм Миколаївської єпархії.

Архімандрит Варнава (Гладун) народився 19 жовтня 1964 року в смт Голоби Ковельського району Волинської області в православній сім’ї. 

З 1991 по 1992 рр. ніс послух в Покровському скиту Троїце-Сергієвої Лаври. З 1992 року — в Хмельницькому єпархіальному управлінні Української Православної Церкви, а з 1993 року проходив послух в Миколаївському єпархіальному управлінні. 

21 вересня 1993 року єпископом Миколаївським і Вознесенським Питиримом рукопкладений в сан диякона, 15 лютого 1994 року — в сан священника. 27 березня 1995 року пострижений в монашество з ім’ям Варнава на честь апостола Христова від 70-ти. 

У 1998 році закінчив Київську духовну семінарію, у 2020 році вступ на заочне відділення Київської духовної академії.

У 1999 році призначений духівником Миколаївської єпархії. Наступного року був вибраний членом єпархіальної ради, а пізніше благочинним Миколаївського міського округу.

19 листопада 2008 року згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ (від 17 листопада того ж року) призначений намісником чоловічого монастиря святих рівноапостольних Константина і Єлени.

31 травня 2010 року призначений головою паломницького відділу єпархії. З липня 2017 року — член дисциплінарної комісії і комісії по канонізації святих Миколаївської єпархії. 

Нагороджений церковними нагородами: орденом “Різдва Христова” 1 степені, орденом прп. Іллі Муромця 1 степені, медаллю “10 років Харківського Архієрейського Собору Української Православної Церкви”.

Місце наречення і хіротонії архімандрита Варнави у єпископа залишається на розсуд Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Просмотров: 2673