Архієпископ Феодосій: «Служіння ПЦУ» в Софії – типовий приклад подвійних стандартів

Ситуація зі «служінням ПЦУ» в Софійському соборі Києва і відмова в цьому ж Українській Православній Церкві – типовий приклад подвійних стандартів стосовно релігійних організацій в Україні, а дискримінаційне й антиконституційне ставлення до УПЦ – реальність, яка вже нікого не дивує. Про це сказав архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій в коментарі СПЖ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Типовий і передбачуваний приклад, – уточнив ієрарх УПЦ. – Ми до цього вже давно звикли».

За його словами, те, що подібного роду дискримінаційне та антиконституційне ставлення до УПЦ найбільшої конфесії в Україні – «норма» для наших політиків і чиновників, вже ні в кого не викликає подиву, оскільки, «на превеликий жаль, це реальність нашого життя. Злочинна, дика, середньовічна, але – реальність».

«Чи повернеться колись наша країна в правове і конституційне поле в релігійній сфері? Хотілося б сподіватися, що так. Але для цього в державі й суспільстві повинні бути подолані важкі наслідки останніх років, коли заради миттєвої політичної й передвиборної вигоди нашими політиками безсовісно і грубо розігрувалася релігійна карта, коли був порушений відносний міжконфесійний мир і баланс в суспільстві, а з екранів телевізорів полилася безпрецедентна антицерковна пропаганда.

Ця важка спадщина у нас в країні має бути обов’язково подолана. Інакше навряд чи можна буде навіть сподіватися на правовий порядок і добробут суспільства в майбутньому», – підсумував архієпископ Феодосій.

Нагадаємо, 15 грудня 2020 року “ПЦУ” провела в Софійському соборі столиці «подячний молебень» з нагоди дворіччя свого утворення. Раніше Міністерство культури, під приводом епідемії коронавірусу, відмовило УПЦ в проведенні богослужіння на території Національного заповідника «Софія Київська».

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 503