Рейтинг найвпливовіших людей України: Блаженніший Митрополит Онуфрій — перший серед релігійних лідерів

Предстоятель УПЦ в черговий раз увійшов у 20-ку найвпливовіших людей України. Згідно з рейтингом «ТОП-100», Блаженніший Митрополит Онуфрій займає 16 позицію, що на один пункт вище, ніж минулого, 2019-го. 

Напередодні нового 2021 року видання «Vesti.ua» традиційно опублікувало рейтинг «ТОП-100» найвпливовіших людей та явищ в Україні, які, за результатами опитування, визначили життя держави у 2020 році. Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зайняв 16 місце — найвище серед релігійних лідерів країни. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на «Vesti.ua».

Минулого року Блаженніший владика також очолив список релігійних лідерів та зайняв 17 місце. Тоді «Vesti.ua» відзначили, що в епоху турбулентності й смути ні з чиєю думкою не рахуються так сильно, як з позицією Церкви, та визнали Блаженнішого Митрополита Онуфрія — «найбільш визначним керманичем для своєї пастви».

«У перших числах грудня митрополит Онуфрій відзначив 30-річний ювілей архієрейської хіротонії. За збігом обставин, саме в той рік УПЦ отримала Томос про самостійність і незалежність у своєму внутрішньому управлінні, але приблизно з того часу в церкві почався і розкол, що, безумовно, лягло на плечі молодого єпископа. Виходить, що Онуфрій виріс разом з церквою і в нинішні роки турбулентності й смути є для неї гідним предстоятелем: скромний до аскетичності, стриманий і міцний духом», — пояснили укладачі рейтингу «ТОП-100» найвпливовіших людей України.

У виданні наголошують, що «це дозволило не тільки зберегти єдність церкви, хоча в момент створення ПЦУ і говорили про “десятки ієрархів, готових перейти в ПЦУ”, але і створити чіткі юридичні та фактичні позиції щодо захисту віруючих».

Варто зазначити, що до рейтингу «ТОП-100» найвпливовіших людей і явищ України увійшли олігархи, політики, представники релігійних організацій, спортсмени, діячі освіти, мистецтва і культури та Covid-19 як явище. Гран-прі редакція Vesti віддала лікарям, які борються з пандемією: «ці люди, однозначно, стали героями цього року. Вони не могли сховатися вдома в карантин, а змушені були боротися з абсолютно новою та непередбачуваною хворобою, ліків проти якої немає».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1782