«Слово Предстоятеля»: Про свт. Миколая Чудотворця, який усім допомагає (відео)

19 грудня 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов вісімдесят шостий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Новий цикл присвячено християнським чеснотам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель нагадав житіє та служіння Богу і всім людям святителя Миколая, Мир Лікійського чудотворця.

«Святий Миколай піклувався не тільки про те, щоб позбавляти від неправедної смерті засуджених, щоб допомагати бідним, допомагати тим, хто в морі плавав. Він піклувався і за те, щоб берегти чистоту віри», — зазначив Блаженніший владика.

Також Архіпастир нагадав, що святитель Миколай боровся за чистоту Православної віри та зокрема про його виступ проти аріанства, “тому що так ревнував про славу Божу”.

“Святитель Миколай прожив майже 100 років і з миром відійшов до Бога. Він не перестає творити дива і після свого відходу з землі. Причому свт. Миколай робить добрі діла і віруючим православним, і тим, хто не знає Бога”, – додав він.

Його Блаженство навів історію допомоги свт. Миколая в наші дні. Це диво трапилося з капітаном підводного човна. Якось човен ліг на ґрунт на глибині десь 100 м. Капітан намагався виправити проблему, однак дні минали, а кисень кінчався. Капітан вирішив евакуювати команду. Всі члени – по двоє – випливали з одним балоном кисню. Залишилося піднятися на поверхню тільки капітану з матросом. Але раптом матросу стало погано, він запанікував і вирвав у капітана балон із киснем. Капітан зрозумів, що загине, і звернувся до Бога: “Господи, якщо Ти є, допоможи!”. Знепритомнівши, він побачив у видінні світлого мужа. Оговтався капітан уже на воді. Він вижив, а матрос загинув.

Згодом те видіння капітан забув, так і лишившись атеїстом, як продовжив оповідь Предстоятель. Але через деякий їхав Полтавщиною повз Мгарського монастиря, йому зустрівся той самий муж, який стояв на воді, та запросив зайти до нього в обитель. Капітан вийшов із машини, зайшов у монастирський храм і побачив там велику ікону свт. Миколая. “Цей капітан увірував, він зрозумів, що йому допоміг святий Миколай… Він став добрим християнином”, – завершив історію владика.

“Так святий Миколай допомагає віруючим зміцнити їх віру, а тим, хто не вірує, допомагає, щоб вони увірували в Бога, щоб вони правильно увірували в Бога. Тому що та людина, яка правильно вірує в Бога, вона правильно може виконати волю Божу, як її виконував св. Миколай, і може бути вмістилищем тієї радості миру, який Господь дарує людині”, – підсумував Митрополит Онуфрій.

Нагадаємо, з 27 жовтня 2018 р. по 9 листопада 2019 р. вийшло 55 передач у рамках програми «Слово Предстоятеля». У кожному випуску Блаженніший Митрополит Онуфрій тлумачив уривок з Євангелія, який читався в храмах під час Літургії в найближчу неділю. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ готував текстову версію кожної з програм.

Архівні записи передач можна знайти на сайті та YouTube-каналі «Інтера» за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 364