Не можу ігнорувати очевидні факти і основні православні принципи — Предстоятель Албанської Церкви про розкол у зв’язку з «українським питанням»

Предстоятель Албанської Православної Церкви, Архієпископ Тірани та всієї Албанії Анастасій в інтерв’ю грецькому порталу «Romfea.gr» зазначив, що «одна з найбільших печалей останнього часу полягає в тому, що православна єдність дала тріщину».

Відповідаючи на питання про розкол у світовому Православ’ї у зв’язку з «українським питанням», Предстоятель Албанської Церкви підкреслив: «Ініціативи в Україні після двох років, очевидно, не дали бажаного цілющого ефекту. Для мільйонів українських православних не було досягнуто ані миру, ані єдності. Натомість суперечки та розбіжності поширилися на інші Помісні Православні Церкви».

На переконання Архієпископа Анастасія, «зараз необхідно терміново зробити щось дієве».

«Час тільки посилює травму. Величезна небезпека для Православ’я очевидна: етнорасовий розкол (між греками, слов’янами й тими, хто хоче гармонійних відносин з усіма), який зводить нанівець мультикультурний характер Православ’я і його універсальність. Це найбільша небезпека не тільки для Православ’я», — вважає Блаженніший владика.

Посилаючись на досвід лікування коронавірусу, він висловив припущення, що «духовною вакциною в цьому випадку є «примирення» (συμφιλίωση) в біблійному значенні».

«Зізнаюся, я продовжую страждати, коли не можу погодитися з дорогими й шанованими братами, але при цьому я не можу ігнорувати очевидні факти та основні православні принципи», — підкреслив Архіпастир.

На його переконання, ініціатива подолання проблем нової реальності належить Вселенському Патріархату, а й усі Автокефальні Церкви повинні в міру своєї відповідальності сприятиме подоланню розколу.

«Моя віра в те, що примирення заспокоїть мільйони вірних людей, залишається непохитною. Водночас Православ’я підтвердить свою духовну спроможність лікувати рани, керуючись Словом Божим і енергією Святого Духа, підкреслюючи істину про те, що це Єдина, Свята, Соборна та Апостольська Церква, на чолі якої стоїть Христос, втілений Син Божий, «для Якого всі й від Якого всі» (Євр. 2:10), «…Який нас примирив із Собою і дав нам служіння примирення» (2 Кор. 5:18)».

Нагадаємо, рік тому Предстоятель Албанської Церкви констатував, що томос для «ПЦУ» не приніс єдності.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1295