У Неділю святих праотців Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

27 грудня 2020 року, у Неділю 29-ту після П’ятидесятниці, святих праотців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, духовенство Києво-Печерської Лаври та гості монастиря у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир пояснив вірянам притчу про покликаних на бенкет з 14-ї глави Євангелія від Луки.

«Ми повинні звернути увагу на поклик, з яким Господь звертається до кожної людини: “Приходьте до Церкви і готуйтеся там – за допомогою церковних Таїнств, за допомогою посту та молитви – підготуйте себе до того, щоб бути громадянином Царства Небесного, щоб бути спільником у Царстві Божому”. Суєта цього світу працює в іншому режимі. Вона тягне людину від Бога. У кращому випадку вона каже людині: “Не поспішай. Поки не йди, не займайся своєю душею. Займайся бізнесом, займайсь наукою, займайся політикою, чимось іншим. А потім вже, коли ти постарієш, тоді будеш молитися і постити “. Це неправильно – це брехня», – зокрема наголосив Предстоятель та закликав не зволікати з відповіддю на Божий поклик до життя у Церкві.

За Літургією піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про хворих та лікарів.

Блаженніший владика звершив ієрейську хіротонію диякона Георгія Домбровського, клірика Солом’янського благочиння Києва. Після Євхаристійного канону Предстоятель висвятив у диякона Максима Вахненко, який нестиме служіння у храмі на честь апостолів Петра і Павла смт Ворзель.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій виголосив відпуст. Архіпастир привітав вірян з Неділею святих праотців та благословив усіх.

Нагадаємо, Предстоятель очолив щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії УПЦ.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1336