Дезінформація в ЗМІ. У Хустській єпархії опублікували відкритий лист щодо ситуації в Діловому

18 січня 2021 року пресслужба Хустської єпархії опублікувала на своєму офіційному сайті «Звернення до автора газети “Зоря Рахівщини” щодо розповсюдження неправдивої інформації». Відкритий лист, з проханням розмістити його на шпальтах газети, було направлено від голови парафіяльної ради релігійної громади Успенського храму Української Православної Церкви села Ділове Рахівського району Закарпатської області Петрецького Івана Васильовича на ім’я редактора газети Михайла Юращука,  передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«У зв’язку з публікацією на першій сторінці районної газети “Зоря Рахівщини” Вашої статті “Коктейль Молотова” уже в центрі Європи”, релігійна громада Свято-Успенського храму села Ділове Української Православної Церкви просить опублікувати наш відкритий лист до Вас у повній редакції», — йдеться у листі.

У своєму зверненні до автора статті, «як поважної людини, фахівця своєї справи», пояснюється, що він має хибне розуміння «вчення і покликання Православної Церкви, головою якої є Христос» та погано проінформований про ситуацію в Діловому, зокрема, про «факти підроблення окремих документів, на підставі яких було прийнято рішення суду першої інстанції на користь новоствореної релігійної громади Православної Церкви України села Ділове».

Окрім того, редактора звинувачують у використанні службового становища, необ’єктивності, дезінформуванні громадськості щодо конфліктних подій у селі, а також у розпалювані релігійної неприязні.

«Свято-Успенський храм у селі Ділове ніколи не належав новоствореній релігійній громаді Православної Церкви України. Він був побудований мешканцями села Ділове, вірниками Української Православної Церкви без будь-якої допомоги Росії, Москви або держави, тому говорити про “законне повернення” зазначеного храму новоствореній релігійній православній громаді Православної Церкви України – неправдиво, — пояснюють далі у листі редактору газети. — По суті, події виникли внаслідок спроби відібрати храм у законної громади Української Православної Церкви і передати його новоствореній громаді Православної Церкви України».

В релігійній громаді УПЦ вносять ясність і щодо ситуації в судах:

«По-перше, суд зобов’язав особисто настоятеля храму передати храм православній громаді Православної Церкви України села Ділове. У жодному документі не зазначено, що власником храму є настоятель. Власником храму являється релігійна громада Української Православної Церкви села Ділове, тому таке рішення законним шляхом виконати неможливо і писати про нейтралітет правоохоронців, як пасивність у ставленні до їхніх законом визначених прав – неетично!

По-друге, зазначені рішення суду першої інстанції та апеляційного суду перебувають на розгляді Вищого Адміністративного суду України, в якому відкрито касаційне провадження про скасування таких судових рішень.

На даний час із 2019 року у Рахівському районному суді знаходиться позов релігійної громади Свято-Успенського храму села Ділове Української Православної Церкви щодо скасування протокольних рішень про перехід релігійної громади Свято-Успенського храму села Ділове у іншу конфесію, як таке, що було прийнято з порушенням законів України, але розгляд справи призначено лише на березень 2021 року».

Адресату також розтлумачили, що «релігійні потреби полягають у спасінні душі через покаяння і благодатні таїнства, які звершуються в Українській Православній Церкві, предстоятелем якої є Блаженнійший Митрополит Онуфрій і яка не заборонена законами України», і наголошують: «ми свідомо зробили свій вибір і реалізували своє право на віросповідання, яке закріплено у Конституції України».

«Ми не займаємося політикою, не звинувачуємо і не засуджуємо нікого у виборі іншого віросповідання.

А так, як Православна Церква нас учить любові і добру, кидати “коктейль Молотова” справа не нашого духу. Такі дії ми не підтримуємо», — резюмується у відкритому листі.

Нагадаємо, 29 червня 2020 року Хустська єпархія спростовувала заяву представників «ПЦУ» про перехід громади храму Успіння Пресвятої Богородиці в селі Ділове. Перереєстрацію громади УПЦ в с. Ділове провели за допомогою представників влади, заволодівши обманним шляхом статутними документами. Розпочалися затяжні суди, наразі віруючі УПЦ подали касаційну скаргу і, в очікуванні рішення Вищого Адміністративного суду України. Варто зазначити, що минулого року відбулися ряд провокацій навколо храму.  Віряни УПЦ зауважують, що ініціюють ці провокації переважно ті, хто до храму не ходили й ходити не будуть. На Різдвяний Святвечір у 2021 прихильники “ПЦУ” повісили на ворота храму свої замки, заблокувавши вхід для парафіян УПЦ. Віруючі звернулася до влади з проханням втрутитися у ситуацію.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 628