Одіозні законопроекти, що несуть загрозу свободі совісті та слова, знову на повістці Верховної Ради України — коментар релігійного експерта

2 лютого 2021 року Верховною Радою України ухвалено Постанову про План законопроектної роботи Верховної Ради України на 2021 рік, якою затверджено відповідний План. Поряд з низкою важливих законопроектів, депутати планують розглянути деякі одіозні проекти законів, які несуть загрозу для дотримання в Україні конституційних прав на свободу совісті та слова.

Так план законопроектної роботи Верховної Ради України на 2021 рік передбачає розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України 376 законопроектів, які стосуються різних сфер діяльності.

Релігійний експерт, Голова Державного комітету у справах національностей та релігій у 2009–2010 роках Юрій Євгенович Решетніков для Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ прокоментував дані законодавчі ініціативи.

Він проінформував, що, зокрема, План містить завдання щодо розроблення законопроектів, спрямованих на боротьбу з незаконним обігом наркотиків, забезпечення всебічного захисту населення від шкідливого впливу тютюну, нормативно-правове удосконалення системи захисту права кожної дитини на виховання у сім’ї та догляд своїх батьків шляхом формування відповідального ставлення до батьківства, захист конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, тощо.

«Разом з тим, на жаль, Верховна Рада України не відмовилася від розгляду одіозних законопроектів, які вже неодноразово ставали об’єктом справедливої критики громадськості з огляду на ті загрози, які вони несуть для дотримання в Україні конституційних прав на свободу совісті та свободу слова, — звернув увагу релігійний експерт. — Так, у Плані законопроектної роботи Верховної Ради України на 2021 рік знов містяться проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція)” (реалізація чого запланована у поточному місяці), ухвалення проекту Закону України «Про медіа» (реєстраційний № 2693-д)».

Нагадаємо, релігійні діячі неодноразово наголошували на тому, що в документі (Стамбульська конвенція) відбувається нав’язування гендерної ідеології, яка не стосується захисту від домашнього насильства, проте суттєво шкодить моральним засадам, сімейним і християнським цінностям українського суспільства.

Що ж стосується проекту Закону «Про медіа», то він передбачає штрафні санкції “за поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та груп”. В таких формулюваннях релігійна спільнота вбачає суттєві ризики для конституційного права на свободу слова та вираження поглядів.

Юрій Євгенович також розповів, що «Планом передбачено внесення змін до Кримінального кодексу України щодо включення до переліку ознак за якими, відповідно до статті 161, передбачено кримінальну відповідність за пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян, таких нових ознак як «сексуальна орієнтація, транссексуальність» нарівні з наявними нині ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови».

Релігійний експерт наголосив також про те, що «План законопроектної роботи на 2021 р. не містить завдань, пов’язаних з удосконаленням механізмів забезпечення свободи совісті в Україні, розвитку державно-конфесійних відносин і сприяння діяльності релігійних організацій».

Нагадаємо, 2 лютого Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній взяв участь у відкритті нової сесії Верховної Ради України.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1495