Добрі справи робляться жертовно, а не «я – тобі, ти – мені» – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

На цьому Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій наголосив у своїй проповіді в Неділю про Страшний суд, закликавши постом і молитвою навчити себе жертовному служінню ближньому. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.


Предстоятель нагадав євангельську притчу про Страшний суд (Мф. 25: 31-46) та зауважив, що Господь не буде користуватися сучасними технологіями, аби праведно і справедливо розділити людей на праведних і неправедних.

А тому здогадки деяких людей про те, як саме буде відбуватися Страшний суд, є лише здогадками й не більше. Головне, за словами Його Блаженства, щоб наша віра була спасительною та виражалась у добрих справах.

Як наголосив Блаженніший владика, Свята Церква нагадує нам про Страшний суд перед Великим постом не випадково. «Піст – це той час, коли ми повинні утримуватися від скоромної їжі, коли ми повинні молитися, боротися зі своїми злими помислами, словами, справами і навпаки робити добрі й корисні справи. На Страшному суді Господь жодного разу не спитав: “Чи ти постив? Чи ти молився?”. Він просто питає: “Чи нагодував голодного, чи напоїв спраглого і т.д.?”», – звернув на це увагу владика.

Водночас Архіпастир відзначив, що для того, аби робити добро іншим по-Божому, треба мати жертовну любов – тоді робитимемо добрі справи не за правилом торгівлі «я – тобі, ти – мені», а жертовно, не чекаючи нічого навзаєм.

«Для того, щоб мати жертовну любов, щоб придбати її в душу свою, людина повинна постити й молитися, – продовжив свою думку він. – Постом і молитвою людина себе робить здатною для творіння добрих справ, для жертовного служіння ближньому».

На переконання Блаженнішого Митрополита Онуфрія, під час Великого посту ми повинні привчити себе робити добрі справи, адже вони є «свідченням нашої віри».

«”Віра без діл мертва” (Іак. 2: 26). Якщо я кажу, що вірую, але не роблю те, чого віра вчить, то ця віра є мертвою. Така віра є в диявола, але вона не спасає людину. Спасительна віра тоді, коли людина як вірить, так і чинить, тобто яка виражається у справах. Ця віра і буде виправдовувати нас на Страшному суді під час Другого пришестя Спасителя», – зауважив владика.

Насамкінець Предстоятель побажав усім Божої допомоги, щоб під час Великого посту ми утримувалися від скоромної їжі, від злих помислів, злих слів і злих справ та щоб привчали себе до молитви і добротворіння. «Коли людина живе за заповідями Божими, коли робить добро, то Боже благословення на ній спочиває під час земного життя та допомагає долати складнощі життя і досягати вічного спасіння на небі у Христі Іісусі Господі нашому», – підсумував він.

Просмотров: 649