Віруючі Української Православної Церкви звернулися до Президента України та Помісних Православних Церков (відео)

22 лютого 2021 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбувся з’їзд представників захоплених храмів Української Православної Церкви, на завершення якого духовенство та віруючі УПЦ записали відеозвернення до Президента України з проханням захистити їхні права, а також звернулися до Помісних Православних Церков з закликом про молитву та підтримку. 

Настоятель парафії в Тернопільському селі Катеринівка священик Сергій Гладун розповів про історію жорстокого захоплення храму: «Люди булі побиті, пограбовані й зневажені у своїй державі. Небачене у ХХІ ст. — нас ненавидять за Православну віру, захоплюють храми, ламають двері та відбирають наші святині».

Він наголосив, що з 2014 року таких випадків налічується понад 100 (більш як 130 – ред.).

«Поруч зі мною стоять люди з 12 областей України, і кожен із них з історією болю і суму, а також своїми жертвами за Православну віру. Таких, як ми – тисячі», — сказав священик.

Така антицерковна політика активно підтримувалася колишнім президентом П. Порошенком, наголосив він, і більшість віруючих українців сподівалися, що новий президент, за якого вони голосували, зупинить утиски старої влади за релігійною ознакою й захистить права мільйонів православних українців.

«Але такого поки що не сталося», — констатував отець Сергій.

Представники інших релігійних громад, які також постраждали від рейдерства «ПЦУ», розповіли про свої надії: «Чекаємо, що ви захистите конституційні права кожного українця і грека, росіянина та угорця, чекали, що у вас не буде правильних і неправильних українців, як ви казали».

Віруючі звернулися до гаранта Конституції з вимогою «припинити дискримінацію громадян України та Української Православної Церкви, відмінити закон, який змінює назву нашої Церкви».

«Шановний Володимире Олександровичу, ви можете все змінити, повернути повагу до Конституції України, повернути мир в Україні, показати, що права людини понад усе», — йдеться у зверненні.

Представники захоплених храмів Української Православної Церкви також попросили молитов та підтримки у Помісних Церков різними мовами: румунською, болгарською, грецькою, грузинською, сербською.

«Також ми просимо підтримки і молитов у сусідніх Помісних Православних Церков у нашій боротьбі з тими, хто ненавидить ближніх, хто захоплює наші храми, підіймає руку на вірян, священиків і на святиню!», — звернулися до Помісних Церков віруючі з закликом «не підтримувати реалізацію українського розколу».

«Ми є Українська Православна Церква, у своєму домі. Це наша Церква і наша земля», — нагадали православні українці та завершили своє звернення словами «Христос Воскрес!» різними мовами.

Одна з найбільш болючих проблем сучасної України, що вже більше як 5 років роздирає українське суспільство, це злочини і конфлікти на тлі релігійної ворожнечі та захоплення храмів. Передусім – храмів найчисельнішої конфесії країни, Української Православної Церкви.

Так, з 2015 року, коли почалося нове загострення, було силою, злодійським зломом чи примусом захоплено близько 130 храмів УПЦ в різних куточках України. Тисячі вірян з місцевих православних громад залишилися без місця для молитви, священників виганяли з сім’ями на вулицю, людей били й принижували. Риторика ненависті відносно УПЦ стала повсякденністю.

Хвиля захоплень і рейдерських замахів посилилася за часів політичної кампанії президента Петра Порошенка щодо надання Томосу. Посилився тиск адміністративної машини та робота «чорних реєстраторів», які масово й в незаконний спосіб переписували майно УПЦ до новоствореної ПЦУ. Загалом близько 500 храмів та православних громад стали жертвами тих чи інших рейдерських схем, замахів чи захоплень.

До того, УПЦ змушують змінити свою назву спеціальним законом. У Церкви мільйонів громадян України відбирають ім’я всупереч Конституції та здоровому глузду.

Наразі, у 2021 році ще нема ознак, що системна дискримінація УПЦ у минулому.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2893