Предстоятель попросив прощення у пастви та дав настанови перед початком Великого посту (відео)

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Чин прощення в Києво-Печерської Лаври, під час якого за церковною традицією попросив вибачення в ієрархів, духовенства, віруючих Української Православної Церкви. Архіпастир також дав настанови перед початком Великого посту. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Насамперед Архіпастир наголосив, що важливо ввійти у період Великого посту без образ, і дав настанову, як навчитися прощати, коли серце опирається.

«Все одно треба устами сказати: “Бог простить”, хоча серце і не погоджується, протестує, а Богу сказати: “Господи, я не згоден з тим, що говорить мені серце. Воно тут не праве”. І це буде тоді правильне ставлення до себе самого, до процесу вибачення, – пояснив він. – Коли людина себе буде так змушувати, тоді й серце змириться і пробачить».

За церковною традицією, Предстоятель попросив вибачення у ієрархів, духовенства та всіх віруючих Української Православної Церкви.

«Хочу у вас, дорогі владики, отці, брати і сестри, попросити вибачення за те, що я когось образив, може, словом або якоюсь поведінкою, може, поглядом… Багато чим я можу образити людей, тому я прошу у вас прощення. Простіть мене Христа заради! Мене ніхто не ображав. Я завжди кажу, що головний мій кривдник живе в мені — це моя вітха людина, це вона мене ображає. А люди не ображають, вони просто іноді нагадують мені, хто я є. Тому я ні на кого не ображаюся, але якщо хтось спокушається чимось, думає, що раптом він мене образив, то нехай Бог простить усіх нас своєю благодаттю і людинолюбством».

Блаженніший владика також дав духовні настанови перед початком Великого посту.

«Завтра перший день Святого і Великого посту. Піст — це час духовного оновлення людини, коли ми виліковуємо ті рани, які завдає нам гріх. Час, коли людина звільняється від влади диявола і робить себе вільною у Христі», — сказав Архіпастир.

Він нагадав слова святих отців: «Порушенням посту ми втратили Рай, а дотриманням ми його повертаємо собі».

Предстоятель підкреслив, що піст — це не час скорботи, а сумувати нам варто тільки про одне.

«Я не можу звільнитися від того гріховного ярма, яке тяжко нависло на мені — це єдина скорбота, яка в пості має бути присутня, інших скорбот там не може бути», — зазначив він.

Його Блаженство пояснив, який піст насправді очищує людину від гріха і робить її здатною увійти в Рай.

«Піст — це утримання в їжі, але ще більш — це утримання язика від злих слів, рук від злих справ і направлення своїх ніг на шлях правди».

Він порадив при цьому кожному підібрати собі їжу, яка йому підходить, та їсти потроху: «Це теж важливо. Тому що ми звикли їсти скоромне досхочу, а потім на другий день — одну картоплю печену, і, звичайно, людині важко. <…> І краще постом їсти періодично, трішки, ніж якщо тримати суворий піст кілька днів, а потім з’їсти стільки, що вже не можеш дихати».

Митрополит Онуфрій нагадав, що до посту потрібно приєднати молитву. «Молитва і піст — це ті два крила, за допомогою яких людина злітає на Небо, підіймається в міру духовної досконалості», — сказав він.

Наприкінці своєї проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав про своє благословення протягом Великого посту щодня прочитувати по одній кафізмі з Псалтирі, здійснювати по три земні поклони з молитвою «Отче наш» і проханням про прощення наших гріхів, а також по три земні поклони з молитвою «Богородице Діво» і проханням благословення Божого для нашої Української землі та її народу.

«Нехай Господь зміцнить наші стопи й допоможе нам йти цим рятівним шляхом, який називається Святий Великий піст, щоб ми в радості зустріли велике свято Світлого Христового Воскресіння, яке нагадує нам, що Господь Своїм Воскресінням зруйнував пекло, відняв силу смерті та повернув нам втрачений Рай», — побажав Предстоятель.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1107