«Слово Предстоятеля»: Піст – не ворог нашого здоров’я, а продовжувач земного життя і ходатай життя вічного (відео)

Напередодні Великого посту в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов перший випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як зазначив Предстоятель, піст – це утримання себе від злих справ, злих думок і злих слів і навпаки спонукання себе до добротворіння.

«Піст є приємним для Бога тому, що Бог хоче, щоб ми повернули себе до природного стану, до того стану, в якому Він створив нас. За піст Бог дарує людині особливу винагороду», – додав Архіпастир.

Блаженніший владика звернув увагу на те, що святі угодники Божі, які дотримувалися за життя суворого посту, отримали від Бога дар довголіття.

«Піст не є ворогом нашого здоров’я і нашого земного життя, він є продовжувачем нашого земного життя і ходатаєм життя вічного», – наголосив Його Блаженство та відзначив, що кожен із нас має потрудитися в дні Великого посту.

«Ми стоїмо на порозі Святого Великого посту. Кожен із нас має потрудитися в міру своїх сил, щоб утримувати себе від скоромної їжі, щоб наповнювати себе добрими справами, добрими думками, добрими словами. Ми маємо звичай у піст брати на себе невеличкий подвиг», – підкреслив Митрополит Онуфрій та благословив під час Великого посту на молитовний подвиг: «У цей піст благословляється всім щодня читати по одній кафизмі та робити по шість поклонів: три поклони з молитвою “Отче наш” – просити в Бога, щоб Він простив нам наші гріхи – і три поклони з молитвою “Богородице Діво” – просити, щоб Господь молитвами Пресвятої Богородиці благословив нашу землю та наш український народ».

Нагадаємо, з 27 жовтня 2018 р. по 9 листопада 2019 р. вийшло 55 передач у рамках програми «Слово Предстоятеля». У кожному випуску Блаженніший Митрополит Онуфрій тлумачив уривок з Євангелія, який читався в храмах під час Літургії в найближчу неділю. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ готував текстову версію кожної з програм.

Архівні записи передач можна знайти на сайті та YouTube-каналі «Інтера» за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 296