Вітальне слово Предстоятеля організаторам, учасникам та гостям ХІ щорічної конференції «Студентська наука в духовній школі»

ОРГАНІЗАТОРАМ, УЧАСНИКАМ ТА ГОСТЯМ

XI ЩОРІЧНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

«СТУДЕНТСЬКА НАУКА В ДУХОВНІЙ ШКОЛІ»

 

Ваше Преосвященство! Дорогий владико ректор!

Всечесні отці, брати і сестри! Шановна студентська молодь!

 

Сердечно вітаю Вас із початком роботи традиційного студентського наукового форуму «Студентська наука в духовній школі».

Сьогодні ми відкриваємо одинадцяту студентську конференцію, яка збирає молодь із різних навчальних закладів, як духовних так і світських, для обговорення важливих тем церковного життя. За минуле десятиріччя наукові конференції стали плідною площадкою для апробації студентами своїх випускних кваліфікаційних робіт. Молоді люди, які роблять перші кроки в царині науки, саме тут отримують хорошу можливість поділитися своїми науковими напрацюваннями. Обговорення доповідей зі студентами та професорами є гарною можливістю виявити допущені погрішності, отримати цінні поради, зрозуміти слабкі та сильні сторони своїх наукових робіт. Зрештою, вдосконалити форму та зміст власних висловлювань. Тому сьогодні, звертаючись до студентської молоді, я прошу вас із усією відповідальністю поставитись до ваших наукових пошуків. Адже навичка академічних трудів прищеплює любов до книги, до постійного вдосконалення і самопізнання; комусь з вас це допоможе стати справжнім науковцем, а комусь — посприяє бути більш організованим як в духовному житті, так і в своєму церковному служінні.

Нинішню конференцію в Київській духовній академії присвячено важливій темі церковної єдності. Останні роки стали для усього Світового Православ’я часом серйозних випробувань. Втручання Константинопольського патріарха в церковну ситуацію в Україні 2018-го року призвело до важкої кризи у міжправославних відносинах. Тому сьогодні особливої актуальності набувають питання екклезіології. Вчення про церковну єдність, про першість у Вселенській Церкві, про канонічний устрій Помісних Церков, про апостольську спадкоємність, про порядок прийняття до Церкви тих, хто від неї відпав — усі ці питання сьогодні активно обговорюються в церковному середовищі. Відповіді на ці питання мають бути сформульовані не тільки великими богословами, але й кожним студентом духовної школи, усяким православним християнином: усі без винятку мають сьогодні відповісти для себе на ці питання, щоб у майбутньому не піддатися спокусам.

Споконвіку сили зла намагалися зруйнувати Церкву Христову, очорнити та опорочити її, але варто пам’ятати слова нашого Бога Іісуса Христа про те, що ворота пекла не здолають Церкву (Мф. 16:18). Святитель Амвросій Медіоланський так повчає про це: «Церква залишається непохитною серед негод світу цього; будь-які хвилі розбиваються об неї, не маючи змоги її похитнути. У той час, як усюди навколо Церкви лунає страшний тріск, вона одна пропонує всім тим, хто потерпів крах, тиху пристань, де кожен може знайти собі порятунок».

Іісус Христос попереджував нас, що прийдуть лжехристи і лжепророки, щоб звабити, якщо можливо і вибраних (Мф. 24:24). Тому віруючі у Христа Спасителя мають бути любомудрими і розсудливими, відрізняючи істину від неправди. Істинний пастир — це дороговказ, який своїм власним прикладом показує людям дорогу до вічного життя, до Царства Божого. При цьому лжепастирь не може подати людині справжніх духовних настанов. Архієпископ Іоанн (Шаховський) так розмірковує про це: «Вовки увійшли в стадо Пастиря і стали розганяти овець Його, і до цього дня розганяють. Лжепастирство є найболючішим батогом, що ранить Пречисте Тіло Христове». Тож нехай обговорення питань церковної єдності дасть усвідомлення того, що спасіння може бути тільки в істинній Церкві Христовій.

Сердечно бажаю, щоби Господь наш Іісус Христос направив усіх нас на всяку істину і допоміг провести своє життя в благочесті та чистоті.

Закликаю Боже благословення на Ваші труди!

+Онуфрій,

Митрополит Київський і всієї України

Предстоятель Української Православної Церкви

Просмотров: 195