Ми сподіваємося зустріти Великдень і почути найголовніші слова «Христос воскрес!» у храмах — митрополит Антоній (+відео)

Ми сподіваємося, що Пасху Христову, з дотриманням карантинних норм, зустрінемо в храмах і почуємо найголовніші слова: «Христос воскрес – воістину воскрес!». Тому розглядаємо різні варіанти звершення Пасхального богослужіння на парафіях і в монастирях, в тому числі на вулиці. Про це заявив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній 8 квітня 2021 року, відповідаючи на питання журналістів про святкування Великодня в умовах карантину, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Митрополит Антоній зазначив, що пандемія, безумовно, вносить корективи в релігійне життя.

«Вчора якраз була середина Великого посту, і в нас ще є три з половиною тижні [до Воскресіння Христового – ред.]. Тому ми сподіваємося, що ситуація покращиться. Хоча ми читаємо деякі повідомлення, що планується продовжити карантин у Києві на більш тривалий період», – зауважив владика, коментуючи ситуацію з можливим продовженням карантинних обмежень у столиці.

Найголовніша надія, за словами Керуючого справами УПЦ, – зустріти Пасху Христову і почути найголовніші слова саме в храмі.

«Головна наша надія, щоб Пасху ми зустрічали в храмі, щоб храми не були закриті, щоб у людей – звичайно, за збереження певних карантинних норм – була можливість прийти на службу в храм і саме в храмі почути найголовніші слова, які звучали в цьому світі: “Христос воскрес – воістину воскрес!”», – зокрема сказав владика.

Митрополит Антоній також зауважив, що в цьому році Воскресіння Христове святкуватиметься пізніше, ніж у минулому, – 2 травня. Тому ймовірно, що погода дозволить молитися за Великоднім богослужінням, за умови збереження дистанції, біля храмів на вулиці.

«Можливо, погодні умови дозволять служити і молитися, дотримуючись дистанції, на храмовій території. Ми розглядаємо різні варіанти. Не може бути стандарту, тому що, ви знаєте, є різні храми: є маленькі, є великі. Є храми, де територія дозволяє зібратися разом і молитися в умовах карантину, а є такі, де немає такої можливості. Тому ми підходимо індивідуально до кожної парафії й до кожного монастиря», – пояснив владика.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 799