Предстоятель пояснив, чому важливо славити Бога (відео)

Кожна людина, якщо вона живе за заповідями Божими, стає «немолчним апостолом».

У своїй проповіді в день свята Входу Господнього в Єрусалим Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій пояснив слова Спасителя до фарисеїв, що «коли вони замовкнуть, то каміння кричатиме» (Лк. 19: 40) і «з уст немовлят, і тих, що ссуть, учинив Ти хвалу?» (Мф. 21: 16). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як підкреслив Предстоятель, людина, живучи на землі, повинна за все дякувати Богу та прославляти Його словами, справами й життям.

«Оскільки Бог усе зробив, що є на землі, що ми бачимо, що знаємо і що не знаємо, то ми повинні за все хвалити Бога. Похвала Богу — це не є щось незаслужене, це є прославляння тих справ, які Бог здійснив, — пояснив владика. — Якщо ми себе хвалимо, то наша похвала марна, бо ми собі присвоюємо те, чого не зробили, а якщо Бога хвалимо, то це справедлива похвала, тому що ми дякуємо Богові за те, що Він створив».

Саме тому, за словами Його Блаженства, якщо людина перестає прославляти Бога, то про Нього починають свідчити навіть камені.

«Сьогодні нам камені нагадують про те, що Бог є, що буде праведний Суд і що буде воскресіння мертвих, — продовжив свою думку владика, — Ці нагадування лунають від залізної руди, кам’яної руди, вугільної руди, від кисню, від всілякої їжі тощо. Це каміння каже, що запаси всіх корисних речовин закінчуються. Якщо цього не буде, то не буде й життя на землі, себто камені говорять про те, що Бог є, що Бог є Творець неба і землі, і що буде день, коли Він судитиме всіх живих і мертвих».

Митрополит Онуфрій закликав жити так, щоб своїми добрими справами ми славили ім’я Боже і свідчили про Бога світові.

Як зауважив Блаженніший владика, апостоли проповідували світу Христа — і словом, і життям, але кожна людина, якщо вона живе за заповідями Божими, стає «немолчним апостолом». «Себто людина свідчить про те, що Бог є Любов, що Бог є Добро, що Бог із любові до людини прийшов на землю і сам став людиною, аби звести нас знову на небо, звідки ми впали через наше порушення Божественних законів», — додав він.

Насамкінець Архіпастир побажав: «Нехай Господь допомагає нам, щоб ми жили так, аби в нашому житті славилось Його пресвяте ім’я, і щоб наше життя завершилося вічним спасінням на небі у Христі Іісусі Господі нашому».

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 345