У Дніпропетровській, Ніжинській та Криворізькій єпархіях звершено чернечі та іночеські постриги

Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней у Тихвинському жіночому монастирі м. Дніпро звершив схимницький, чернечий і іночеський постриги, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент в Свято-Троїцькому Густинському жіночому монастирі звершив іночеський постриг, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив іночеський постриг насельниць Покровського жіночого монастиря у м. Кривий Ріг. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби Дніпропетровської, Ніжинської та Криворізької єпархій.

Увечері 23 квітня 2021 року, напередодні Лазаревої Суботи, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней після вечірнього богослужіння в Варваринському храмі Тихвинського жіночого монастиря м. Дніпро звершив схимницький, чернечий і іночеський постриги.

У велику схиму була пострижена черниця Руфіна (Маслова Роксана Олексіївна), яка при постригу отримала нове ім’я Рахіль, в честь Праведної Рахілі, дружини Старозавітного Патріарха Якова.

У чернецтво була пострижена черниця Ірина (Білецька Ігорівна), яка при постригу отримала нове ім’я Херувима, на честь Архангела Херувима.

П’ятьох рясофорних послушниць владика постриг в іночество: Людмилу Смердову, яка при постригу отримала нове ім’я Серафима в честь преподобної Серафими ігумені Корецької; Ольгу Руду з ім’ям Олімпіада в честь преподобної Олімпіади Козельщанської; Людмилу Лісняк з ім’ям Тавифа в честь праведної Тавифи; Ольгу Калашникову з ім’ям Рафаїла в честь преподобномучениці Рафаїли ігумені; Ірину Скляренко з ім’ям Агнія в честь мучениці Агнії.

Одну насельницю Анну Антонюк архіпастир облачив у рясофор, ще одну насельницю Ксенію Сокруту благословив на послух з одяганням її в підрясник, апостольник і пояс з чотками.

Після закінчення чину постригу владика Іриней виголосив напутнє слово до новопостриженим і новим послушницям монастиря та привітав настоятельку ігуменю Зосиму (Сварчевську) з новими сестрами, побажав умілого і мудрого керівництва і подальшого розквіту святої обителі.

Увечері 23 квітня митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент після завершення уставних богослужінь в соборному храмі Свято-Троїцького Густинського жіночого монастиря звершив іночеський постриг над п’ятьма послушницями обителі.

На завершення чину владика Климент сказав слово настанови до новопострижених інокинь та привітав ігуменю Віру з поповненням її сестринства новими насельницями.

25 квітня ввечері, в день свята Входу Господнього до Єрусалиму, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив іночеські постриги насельниць Свято-Покровського жіночого монастиря у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області.

У постризі  інокині отримали імена Марфа та Марія, на честь двох святих жон-мироносиць, сестер праведного Лазаря Чотириденного.

Новопострижені були вручені в духовне окормлення ієромонаху Єрмогену (Салатюку), настоятелю Свято-Миколаївського храму м. Кривий Ріг.

Насамкінець правлячий архієрей звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання та надав своє святительське благословіння.

Нагадаємо, раніше у Дніпропетровській єпархії звершено чернечий постриг у Самарському Пустельному монастирі, чернечі постриги були також звершені у Свято-Ольгинському монастирі Луганської єпархії, а перед тим постриги були здійснені в Успенському Миколо-Василівському монастирі Донецької єпархії, в Городоцькому Миколаївському жіночому монастирі звершено постриг у мантію та в Георгієвському храмі-подвор’ї Рівненської єпархії – іночеські постриги. 

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 392