Предстоятель звершив святкове богослужіння Великої Суботи у Києво-Печерській Лаврі (відео)

1 травня 2021 року, у Велику Суботу, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

У Велику Суботу звершуються часи, зображальні та вечірня, яка переходить у Літургію святителя Василія Великого.

Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Читання Апостола за Літургією Великої Суботи ніби завершує поховальний суботній день, і починає сяяти ранішня зоря Воскресіння, а тому з цього моменту й полишається в храмі усе, що нагадувало б скорботу попередніх днів. Після Апостола замість “Алілуя” співаються вірші 81-го псалма з приспівом “Воскресни, Боже…”. В цей час великопісні одежі священнослужителів, престолу, жертовника і чорна завіса змінюються на білі – на знак небесного Світла і Слави воскреслого Господа і як нагадування про світлих Ангелів, які сповістили мироносицям про Воскресіння Христове. Євангельське зачало теж розповідає про Воскресіння Спасителя.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словами проповіді. Блаженніший владика розповів про сходження Христа у пекло та виведення праведників.

«Ми дякуємо Господу за Його велике чоловіколюбіє, за Його велике милосердя, – сказав Архіпастир. – Чоловіколюбіє привело Бога на землю, а милосердя Боже повернуло людині загублений Рай. І нам потрібно намагатися увійти в Рай, тому що Рай став доступним для всіх людей. І від людини залежить – увійти туди чи ні».

За словами Предстоятеля, Господь не силує волю людей і хоче, щоб ми увійшли в Рай добровільно. Для цього потрібно за допомогою посту і молитви зігрівати в собі бажання вічного життя. Піст і молитва очищають людину і дають можливість відчути красу духовного світу, зазначив Блаженніший владика.

«Нехай Господь допомагає нам жити на землі так, щоб наше бажання вічного життя, райського життя загорялось в нас священним вогнем», – побажав Архіпастир.

За Літургією піднесли особливі молитви про припинення епідемії, про одужання хворих та лікарів.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій за церковною традицією звершив молитву на благословіння хліба та вина.

Нагадаємо, вчора ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив утреню з чином погребіння Плащаниці Господа у цьому ж храмі. 

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 621