Святіший Патріарх Кирил та ієрархи Помісних Церков привітали православних українців зі святом Воскресіння Христового (відео)

У великодні дні зі святом Воскресіння Христового українців привітали Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та ієрархи Помісних Православних Церков. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на YouTube-канал «Перший Незалежний».

У своєму відеозверненні Святіший Патріарх Кирил сказав:

“Христос Воскресе!

В цей великий і святий день сердечно вітаю всіх вас, мої дорогі, зі світлим святом Христового Воскресіння. Нехай вашу радість про Спасителя не затьмарюють діяння тих, хто намагається порушити освячений століттями канонічний порядок церковного життя в Україні. Бо сьогодні мільйони православних віруючих по всьому світу молитовно перебувають з православними України, що відстоюють свою Церкву від нападок.

Все, що відбувається з боголюбивим народом України, знаходить відгук у моєму серці. Адже я, як і багато людей старшого покоління, не з чуток знаю про утиски віруючих і пам’ятаю, як закривали й відбирали храми, нацьковували войовничих безбожників на священиків і на паству, повідомляли на роботу про тих, хто ходить в храм, в надії, що начальство по роботі зупинить своїх підлеглих. Але у світлі дні Пасхи ніщо не похитне нашої впевненості в тому, що ніколи не переможе той, хто призначив своїм ворогом Православну Церкву. Бо ворота пекла, по слову Спасителя, її не здолають (Мф. 16:18).

Пасха Христова дає нам великий дар любити не себе самих, а ближніх, які потребують нашої допомоги та підтримки, які очікують від нас доброго слова, уваги й милосердя. І це не просто слова – це шлях до спасіння, вже прокладений для нас Спасителем. Нам же належить тільки пройти його за Христом. Пасха Христова – це духовна вершина для віруючих. І ми, здійснюючи сходження до цієї вершини, просимо Господа, щоб був Він з нами не тільки сьогодні, але і в усі дні життя нашого.

Воістину Воскрес Христос!»

Також в ефірі програми прозвучали привітання ієрархів Помісних Православних Церков: митрополита Тамасоського і Орінійського Ісаї (Кіпрська Православна Церква), митрополита Ловчанського Гавриїла (Болгарська Православна Церква), єпископа Будимлянсько-Нікшичського Іоаннікія, Адміністратора Чорногорсько-Приморської Митрополії (Сербська Православна Церква), ієрарха Православної церкви Чеських земель і Словаччини, архієпископа Михайлівського і Кошицького Георгія.

Нагадаємо, Предстоятеля, єпископат та паству Української Православної Церкви з Пасхою Христовою привітав також ієрарх Польської Церкви архієпископ Люблінський і Холмський Авель.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1403