Священнослужителі Ніжинської, Сімферопольської, Олександрійської, Сумської та Бориспільської єпархій взяли участь у перепохованні воїнів, загиблих від німецько-фашистських загарбників (оновлено)

Напередодні Дня перемоги в Ніжинській єпархії відбулось перепоховання останків двох радянських воїнів, які загинули в 1943 році під час форсування Десни на Оболонському плацдармі, та перепоховання і відспівування загиблого під час Другої світової війни земляка червоноармійця Андрія Грона, у Сімферопольській єпархії перепоховали останки 277 бійців, з яких було встановлено імена лише дев’ятьох, в Олександрійській єпархії чин захоронення останків 46-ти учасників війни, які брали у визвольних боях 1943-го звершив архієпископ Боголєп, у Сумській єпархії відбулося перепоховання останків рядового Осадчого Дмитра, який загинув у липні 1941 року на Житомирщині, та в Бориспільській єпархії перепоховали двох солдат, загиблих під час Другої Світової війни. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби єпархій.

7 травня 2021 року, у п’ятницю Світлої седмиці, з благословення митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента в с. Лиса Гора Ніжинської єпархії відбулось перепоховання останків двох радянських воїнів, які загинули в 1943 році під час форсування Десни на Оболонському плацдармі.

Поховання звершив благочинний Коропського округу протоієрей Володимир Мисенко.

Захід відбувся під егідою Коропської територіальної громади. Участь у ньому взяли голова територіальної громади Володимир Миколайович Куніцин, ветерани та представники пошукового клубу “Пам’ять Перемоги”.

8 травня настоятель Успенської церкви с. Линовиця Ніжинської єпархії о. Георгій Гангур звершив відспівування загиблого під час Другої світової війни земляка червоноармійця Андрія Грона.

Молодший сержант Андрій Олексійович Грона народився в 1903 р. у селі Линовиця Пирятинського повіту Полтавської губернії, у вересні 1942 року загинув під час запеклих боїв з німецько-фашистськими загарбниками в районі станції Видерка Демянського району Новгородської області Андрій Олексійович Грона.

Завдяки зусиллям громадської організації «Історико-патріотичне об’єднання “Пошук”» рештки трьох українців, полеглих на території Росії, серед яких був і Андрій Грона, повернулись, аби знайти вічний спокій у рідній українській землі.

6 травня в м. Севастополі Сімферопольської єпархії на меморіальному кладовищі селища Дергачі відбулося урочисте перепоховання останків воїнів, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни.

З військовими почестями перепоховали останки 277 бійців, з яких було встановлено імена тільки дев’ятьох осіб. Серед них лейтенант Алімпієв Степан Федорович, 1904 року народження, Багдасарян Андроник Сороневич, 1924 року народження – ім’я встановлено за номером медалі «За відвагу», Жаров Олександр Сергійович – снайпер, червоноармієць 2-го чорноморського полку морської піхоти, Лещенко Іван Іванович – старшина 1 -й статті, командир відділення 2-го чорноморського полку морської піхоти, Михин Ілля Іванович, 1897 року народження – червоноармієць, стрілець 386-ї стрілецької дивізії, Щукін – боєць 388-ї стрілецької дивізії – ім’я та по батькові встановити не вдалося.

На завершення мітингу благочинний Севастопольського округу протоієрей Сергій Халюта відслужив за загиблими заупокійну літію.

Звертаючись до присутніх, отець Сергій подякував усім, хто прийшов, аби вшанувати та згадати воїнів, які віддали свої життя в тій страшній війні.

В урочистих заходах зокрема взяли участь ветерани та учасники пошукових загонів.

5 травня у селі Млинок Онуфріївського району Кіровоградської області архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив чин поховання учасників Другої Світової війни, які брали у визвольних боях 1943-го. Останки 46-ти бійців було знайдено завдяки старанням пошуковців ГО “Вічно Живим” та місцевих жителів.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний округу протоієрей Миколай Чутора та духовенство району.

“Ця зворушлива місія цього дня зібрала громаду села та району, представників влади та громадської організації пошуковців”, – зазначається в єпархіальній прес-службі.

8 травня 2021 року, в суботу Світлої седмиці та в День пам’яті та примирення, у с. Василівка Сумської єпархії відбулося перепоховання останків рядового Осадчого Дмитра Федотовича, який загинув у липні 1941 року на Житомирщині.

З благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія чин поховання звершив настоятель місцевого Троїцького храму протоієрей Геннадій Забуга. За упокій загиблого воїна молились керівники Лебединського ОТГ, села Василівка, вчителі та учні школи, місцеві жителі.

Цього ж дня в м. Березані Бориспільської єпархії звершено перепоховання солдат, загиблих під час Другої Світової війни. Заупокійне богослужіння звершив благочинний Березанського округу архімандрит Назарій (Омеляненко) у співслужінні настоятеля храму на честь ікони Божої Матері “Всіх Скорботних Радість” с. Яблуневе ієрея Іллі Ляшика та ієродиякона Никона (Згурського).

Наприкінці о. Назарій звернувся до присутніх зі словом, у якому нагадав про подвиги пращурів та закликав зберігати пам’ять про героїв.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 306