У день Антипасхи Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

9 травня 2021 року, в Неділю 2-у після Пасхи, апостола Фоми, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Предстоятелю співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Васильківський Миколай, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про різні види віри – віру розуму і віру серця. За словами архіпастиря, віра серця доступна усім, адже вона здобувається виконанням заповідей Божих.

«Хай Господь, молитвами святого апостола Фоми, зміцнює в нас віру – віру серця, щоб ми жили згідно зі священними законами, згідно з тими заповідями, які дав світові Спаситель і які ведуть людину до благословіння тут, на землі, і до вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі Господеві нашому», – побажав Предстоятель пастві.

За Літургією священнослужителі піднесли молитви про припинення епідемії коронавірусу, про одужання хворих та лікарів. Також помолились за упокій усіх, хто доклав зусиль для досягнення перемоги над фашизмом і всіх, хто загинув у роки Другої світової війни. Після Євхаристійного канону Предстоятель звершив дияконську хіротонію.

Після Літургії Предстоятель очолив заупокійну літію в Успенському соборі.

Виголосивши відпуст, Блаженніший владика привітав вірян зі святом Воскресіння Христового та Днем Перемогиі благословив усіх.

Перед Божественною літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив заупокійну молитву на могилі Невідомого Солдата у столичному Парку Слави. 

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 896