Священний Синод обрав нових вікарних єпископів для Горлівської та Черкаської єпархій (+біографії)

12 травня 2021 року під час першого у поточному році засідання Священний Синод УПЦ прийняв рішення про обрання нових вікарних єпископів для Горлівської та Черкаської єпархій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Згідно з рішенням Священного Синоду, клірик Горлівської єпархії архімандрит Паїсій (Шинкарьов) був обраний єпископом Костянтинівським, вікарієм Горлівської єпархії, а єпископом Корсунь-Шевченківським, вікарієм Черкаської єпархії обрано архімандрита Антонія (Пухкана), клірика Київської єпархії.

Архімандрит Антоній (Пухкан) народився 27 серпня 1974 року в м. Рига (Латвія) в сім’ї військовослужбовця.

У 1991 році, після закінчення середньої школи № 75 м. Миколаєва, вступив в Миколаївське медичне училище, яке закінчив на відмінно в 1994 році.

У 1994 році вступив до Калузького Духовного училища, яке з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II 20 січня 1997 року було перетворено в Духовну Семінарію.

У 1998 році закінчив Калузьку духовну семінарію.

У 1998 році вступив на очне відділення Московської Духовної Академії, яку закінчив у 2002 і був направлений  учбовим комітетом при Священному Синоді Руської Православної Церкви у розпорядження Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України.

22 липня 2002 року призначений на парафію на честь преп. Евфросинії Полоцької в м. Києві як штатний псаломщик.

До свята Святої Пасхи 2005 року нагороджений Благословенною Грамотою Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

До свята Різдва Христового 2007 року нагороджений медаллю Української Православної Церкви “Святого рівноапостольного князя Володимира” II ступеню.

4 листопада 2007 року, в день Казанської ікони Божої Матері, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира рукопокладений в сан диякона архієпископом Вишгородським Павлом, вікарієм Київської Митрополії, в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври і призначений для служіння в храм на честь преп. Евфросинії Полоцької в м. Києві.

13 листопада 2007 року призначений прес-секретарем Відділу у справах молоді при Священному Синоді Української Православної Церкви, і, одночасно, з квітня 2008 року – прес-секретарем Сектора духовно-просвітницьких проектів Української Православної Церкви.

З квітня 2008 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в храмі на честь преподобного Антонія Печерського на Ближніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври пострижений в мантію з нареченням імені Антоній на честь преподобного Антонія Києво-Печерського.

У травні 2008 р. нагороджений медаллю Української Православної Церкви “15-річчя Харківського Архієрейського собору”.

До свята Святої Пасхи 2010 року зведений в сан архідиякона.

З лютого 2011 року ніс послух старшого архієрейського диякона при Преосвященнішому Феодосії, єпископі Броварському, вікарії Київської Митрополії.

28 серпня 2011 року, в день Успіння Пресвятої Богородиці, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира рукопокладений в сан священика з покладанням золотого наперсного хреста єпископом Броварським Феодосієм, вікарієм Київської Митрополії, у Воскресенському храмі м. Києва.

15 жовтня 2011 року Указом Блаженнішого Митрополита Київського і усієї України Володимира призначений Секретарем Броварського вікаріатства Київської єпархії зі зведенням в сан архімандрита за посадою.

З 2011 по 2021 рік послідовно був кліриком храмів м.Києва: Воскресенського (Афганського) в Печерському районі, Хрестовоздвиженського в Подільському районі, Свято-Введенського Обиденного в Голосіївському районі м.Києва. З 2013р. по 2020р. – секретар єпископа (архієпископа) Феодосія (Снігірьова), керуючого Північним вікаріатством м.Києва.

З серпня 2020 року і по теперішній день несе послух секретаря-референта керуючого Черкаською єпархією, архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія.

Архімандрит Паїсій (Шинкарьов Віктор Сергійович) народився 8 січня 1988 року в місті Феодосія Автономної Республіки Крим в сім’ї службовців. Хрещений 6 червня 1988 року в соборі Казанської ікони Божої Матері м. Феодосії.

У 2005 р. закінчив загальноосвітню школу-ліцей «Класика» міста Феодосії. Під час навчання в школі ніс послух вівтарника в соборі Казанської ікони Божої Матері м. Феодосії.

У 2006 р. зарахований в Таврійську духовну семінарію.

У 2007 р. направлений на навчання в Афінський Національний Університет на факультет соціального служіння, де навчався до 2013 року.

21 липня 2013 року єпископом Горлівським і Слов’янським Митрофаном висвячений в сан диякона.

27 вересня 2013 року архієпископом Горлівським і Слов’янським Митрофаном висвячений в сан священика з покладання золотого наперсного хреста. Направлений кліриком Богоявленського кафедрального собору м.Горлівка.

12 червня 2014 року направлений настоятелем Благовіщенського храму міста Горлівка. Після руйнування храму від прямого попадання артилерійського снаряда 7 серпня 2014 року повернувся на пастирське служіння в Богоявленський Собор м. Горлівка.

23 грудня 2015 року в домовому храмі архієрейської резиденції на честь святителя Митрофана Воронезького був пострижений митрополитом Горлівським і Слов’янським Митрофаном в чернецтво з нареченням імені на честь Преподобного Паїсія Афонського (Святогорця).

3 березня 2016 року згідно з Розпорядженням №3 по Горлівській єпархії призначений Керівником Місіонерського відділу Г орловської єпархії.

15 серпня 2016 року відповідно до Розпорядження №5 по Горлівській єпархії призначений заступником керівника ставленицької комісії.

16 вересня 2017 удостоєний сану архімандрита.

28 вересня 2017 року призначений настоятелем Миколаївського та Іверського (що будується) храмів в селищі Микитівка.

20 грудня 2019 року призначений благочинним Олександро-Невського округу міста Слов’янська.

30 січня 2020 року призначений настоятелем Олександро-Невського кафедрального собору міста Слов’янська.

10 вересня 2020 року призначений виконуючим обов’язки благочинного Лиманського округу Горлівської єпархії.

  Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 3033