Під час захоплення прихильниками “ПЦУ” храму в Заболотті на Рівненщині постраждали десять вірян УПЦ

У протистоянні за храм у Заболотті, під час якого прихильники “ПЦУ” розпилювали газ, віряни УПЦ отримали різні травми, а настоятеля госпіталізували з тиском.

10 травня 2021 року під час захоплення представниками “ПЦУ” храму на честь апостола і євангеліста Іоанна Богослова в селі Заболоття Рівненської області постраждали десять вірян Української Православної Церкви. Двох людей госпіталізували, решті надали допомогу на місці конфлікту. Про це повідомляє сайт СПЖ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Найважчу травму отримала 65-річна парафіянка Єва Супрунець: від сильного удару жінка впала на землю і повністю вибила колінний суглоб. Чергова біля храму швидка відразу ж доставила вірянку в лікарню, де їй надали невідкладну допомогу.

Вранці 10 травня з високим тиском госпіталізували і настоятеля храму, отця Андрія Бездомова.

«Знаєте, міжконфесійний конфлікт триває вже два роки, але було затишшя, ми трохи розслабилися, а ці події вибили грунт з-під ніг, – розповів настоятель. – У мене піднявся тиск 200/210, відвезли в лікарню на швидкій, надавали різних уколів, і я не міг залишатися в палаті, коли там б’ють моїх людей».

Загалом, як розповіли очевидці подій, під час захоплення храму прихильниками “ПЦУ” травми отримали 10 осіб.

«Уявіть: від розбризкування газу у дворі було сіро. Ті, кому потрапила піна з вогнегасника в очі, відходили швидше, а після газу з перцем, який впорскували завезені ПЦУ тітушки в рот і очі, люди кілька годин не могли відійти», – прокоментувала події 10 травня парафіянка Іоанно Богословського храму Марія Гнітко.

Після того, як правоохоронці опечатали храм, вони також зібрали всі свідчення і заяви потерпілих. Четверо вірян УПЦ офіційно претендують на розслідування фактів їх побиття.

Нагадаємо, 10 травня прихильники “ПЦУ” за підтримки районних депутатів і «Муніципальної варти» з Вараша захопили храм у Сарненській єпархії УПЦ в селі Заболоття. Поліція храм опечатала, а влада запропонувала вирішувати долю храму на загальних зборах села.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1289