Під головуванням Предстоятеля відбулось останнє в цьому навчальному році засідання Вченої ради КДАіС

8 червня 2021 року під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Київській духовній академії і семінарії відбулося останнє у 2020/2021 навчальному році засідання Вченої ради. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу КДАіС.

Участь у засіданні взяв ректор Київської духовної академії і семінарії професор єпископ Білогородський Сильвестр, члени адміністрації та викладачі КДАіС.

На початку засідання владика-ректор коротко розповів про особливості навчального процесу 2020/2021 року, оголосив порядок денний Вченої ради, після чого запросив до слова Блаженнішого Митрополита Онуфрія і подякував Предстоятелю Української Православної Церкви за підтримку та молитви за викладачів і учнів Київських духовних шкіл.

У своєму слові Блаженніший владика акцентував увагу на тому, що підсумки підбиваються для того, щоб побачити, як ми зуміли виконати нашу роботу, і після критичного аналізу зробити висновки, щоб у майбутньому оминати допущені помилки.

На завершення Його Блаженство нагадав, що виховання майбутніх пастирів здійснюється для слави Божої, після чого закликав на присутніх Боже благословення і привітав Пасхальними словами: «Христос Воскрес!».

Далі були заслухані звіти за 2020/2021 навчальний рік: першого проректора професора протоієрея Сергія Ющика про діяльність аспірантури; проректора з виховної роботи доцента єпископа Згурівського Амвросія, проректора з навчально-методичної роботи архімандрита Філарета (Волошина) та проректора з науково-богословської роботи професора Володимира Вікторовича Буреги.

Завідувачі кафедр богослов’я і біблеїстики — професор єпископ Сильвестр, церковної історії — професор В.В. Бурега, церковно-практичних дисциплін — доцент Олег Оттович Надь і давніх мов та філології — доцент Олександр Вадимович Левко звітували про діяльність кафедр у другому семестрі поточного року.

Після цього були заслухані звіти: вченого секретаря доцента протоієрея Василія Яковчука, завідувача заочним відділенням доцента архімандрита Маркела (Павука), помічника ректора по роботі з іноземними студентами професора протоієрея Ростислава Снігірьова, економа ієромонаха Мелетія (Завадського), завідувача бібліотеки та церковно-археологічним музеєм доцента архімандрита Дамаскіна (Лебедя) та повідомлення доцента О.О. Надь про діяльність офіційного сайту КДА.

Потім Вчена рада заслухала рецензенії викладачів:

1) архімандрита Леонтія (Тупкало) та архімандрита Назарія (Омеляненка) на навчальний посібник доцента Людмили Павлівни Дуніної з Церковного співу для 3-го класу Київської духовної семінарії;

2) професора протоієрея Ростислава Снігірьова та Сергія Васильовича Ковача на навчальний посібник доц. архімандрита Дамаскіна (Лебедя) зі Старого Завіту для 4-го класу Київської духовної семінарії.

За результатами голосування члени кафедри ухвалили рішення рекомендувати зазначені видання до друку.

Після орденами Української Православної Церкви було нагороджено викладачів Київських духовних шкіл, які у поточному семестрі відсвяткували свої ювілеї: орденом святого Архістратига Божого Михаїла – професора протоієрея Ростислава Снігірьова, з нагоди 55-річчя з Дня народження; орденом рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня – архімандрита Іларіона (Костреця), з нагоди 60-річчя з Дня народження; орденом преподобного Нестора Літописця І ступеня – професора Чернишова Віктора Михайловича, з нагоди 65-річчя з Дня народження; орденом преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня – Дятлову Катерину Олександрівну, з  нагоди ювілею з Дня народження.

Закінчилось засідання спільною молитвою “Ангел вопияше”, після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав на всіх Боже благословення.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1619