Архієпископ Феодосій прокоментував слова ієрарха Фанара про швидке об’єднання з РКЦ

Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій закликав православних віруючих еллінського світу ставати на захист Церкви від експансії нової унії, благословенної Фанаром.

Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій розповів, чого слід очікувати від Константинопольського патріархату після того, як митрополит Італії та екзарх Південної Європи Полікарп (Ставропулос) назвав папу Франциска своїм патріархом і заявив про швидке наближення повної єдності католиків і православних. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ.

Ієрарх УПЦ сказав, що у світлі уніатських заяв представника Фанару, можливо, стає зрозумілим, чому і для чого Константинопольський патріархат відсік себе і своїх потенційних сателітів від групи Помісних Церков, твердих у стоянні за істинну віру і канонічну правду. «Не виключено, що зробив він це саме для досягнення цієї кінцевої мети (унії, – прим. ред.). І реалізація цієї мети зараз набагато реальніше, ніж багатьом може здатися», – сказав архієпископ Феодосій.

Голова Черкаської єпархії вважає, що не варто з цього приводу панікувати віруючим українцям, росіянам, молдаванам, сербам, румунам, грузинам, болгарам, чехам і т. д., що належать до Вселенської Православної Церкви, так як Фанар просто відокремить себе від Православної Церкви, при цьому не нашкодивши їй самій.

Переживати з цього приводу варто, на думку ієрарха УПЦ, представникам еллінського світу: афонського чернецтва, православним грекам із Греції, Кіпру, Олександрійської Церкви, американської, грецької діаспори, бо саме вони в найбільшій небезпеці того, що «одного разу вранці з підмостків Ватикану-Фанару “Місту і світу (еллінському в першу чергу)” можуть оголосити про “епохальне об’єднання християнства” і теперішнє їх, греків, співпричастя з папою Римським».

У зв’язку з цим архієпископ Феодосій закликає православних віруючих еллінського світу, твердих в Істині архієреїв, ченців і мирян терміново ставати на захист Церкви: «Необхідно оперативно і Соборно нейтралізувати духовний гнійник, що отруює своєї інфекцією православний світ. Потрібно відновити канонічну правду в родині Помісних Православних Церков і вжити всіх заходів, щоб таке ніколи не повторилося в майбутньому».

Ієрарх УПЦ вважає, що якщо цього не зробити зараз, то не за горами той день, коли залишку вірних православних греків знову доведеться збирати свою Церкву по крихтах, по окремих єпархіях, по монастирях, по парафіях, щоб захиститися від експансії нової унії, благословенної Фанаром.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 822