Читання Апостола. Про надмірну увагу до кінця світу – прот. Олександр Клименко (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання церковного року. Цей випуск про Читання Апостола в день свята Вознесіння Господнього (Діян. 1:1–12).

Про нездоровий інтерес людей до кінця світу та сенс заповітних останніх слів Господа, вимовлених Ним перед Вознесінням: «То не ваша справа знати час і добу, що Отець поклав у владі Своїй» (Діян. 1: 7). Про особистий вимір у спілкуванні з Богом, Його постійне втручання в наше життя та про антисимфонію у людському сприйнятті Євангелія і трудів святих отців. А також про те, що головне – не трактувати знаки щодо кінця світу, а замислитися над власним кінцем, вірувати й жити дійсно духовним життям.

Протоієрей Олександр Клименко відзначив, що все в Божій волі.  Однак завжди навколо нас нездоровий інтерес сучасників до кінця світу. «Ось з’являються перші комп’ютери, й одразу лунають чутки, що десь існує страшний комп’ютер з кодами, які наближають нас до кінця світу. Ось люди живуть із зітханням в очікуванні кінця світу, тому що якийсь хлопчик у 2019 році провістив пандемію, і всі вже вірять кожному його слову, адже одного разу він вгадав майбутні події. Ось сотні тисяч адептів говорять, що треба продати все своє майно та віддати кошти очільникам такого вчення й поїхати жити кудись в окремо створені для цього місця в очікуванні кінця світу. Скільки раз ми читали про такі події, до прикладу, у США, а потім чули про масові самогубства», – зазначив отець Олександр та застеріг від надмірної цікавості кінцем світу, від того, щоб Антихрист не заступив нам Христа. Натомість клірик УПЦ привітав усіх зі святом Вознесіння Господнього та закликав прагнути зустрічі з Господом: «Цікавтесь не загальним кінцем світу, а власним кінцем, завершенням кожного дня, кожної розмови з ближнім вашим, завершенням кожної справи, яку ви робите, тим, чи залишиться вона у вічності. Дуже важливо провести вектор цієї уваги з якогось незрозумілого для нас кінця світу, який колись буде, і буде не через екологічну кризу, хоча, звісно, вона є, і мене це теж тривожить. А буде саме через людину. Саме людина приведе до кінця світу, що на цій землі не стане причин продовжувати відтворення роду людського. Саме людину її гріх, її зло буде робити подібною Антихристу… Ми станемо причиною кінця світу тоді, коли перестанемо займатися духовним світом наодинці з собою і самим Богом. Тому Прошу вас довіряти Спасителю нашому та не зазирати за ті покривала, які Господь для нас закрив. Колись настане час, і все, у що ми вірили і в чому сумнівалися, відкриється нам, а ми будемо жити внутрішнім духовним життям та в усьому наслідувати Христа».

Читайте і дивіться також: Міцно триматися на землі, але серцем і думками прагнути Неба — прот. Олександр Клименко в день Вознесіння Господнього (відео)

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 303