«Слово Предстоятеля»: Про молитву (відео)

«Так вибудовуймо свою молитву, щоб від неї пахло смиренням, а не гординею. Тоді наша молитва буде сильною, корисною для нас і для тих, хто нас оточує».

26 червня 2021 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов шістнадцятий випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель відзначив, що молитва – це бесіда людини з Богом.

Як зазначив Його Блаженство, Господь навчає нас, як молитися правильно, притчею про митаря і фарисея (Лк. 18:9-14).

«Фарисей, ставши, так молився про себе: Дякую, Боже, Тобі, що я не такий, як інші люди: здирщики, неправедні, перелюбні, або як цей митник. Я пощу два рази на тиждень, даю десятину з усього, що тільки надбаю! А митник здалека стояв, та й очей навіть звести до неба не смів, але бив себе в груди й казав: Боже, будь милостивий до мене грішного!.. (Лк. 18: 11-13)», – процитував владика.

З Євангелія ми знаємо, що молитва митаря була більш приємною Богові, адже від неї, за словом Архіпастиря, «пахло смиренням», натомість «від молитви фарисея пахло гординею».

Блаженніший владика навів повчальний приклад, який йому розповів пустельник. В їхній місцині жив один спритний конокрад, котрий якось схотів вкрасти породистого красивого коня.

«Ідучи на крадіжку, конокрад зайшов до храму, купив свічку та поставив до ікони свт. Миколая: “Святий отче Миколає, допоможи вкрасти коня”. Потім він дійсно вкрав коня, сів на нього і поскакав. Господарі оговталися і поскакали в погоню за злодієм. Конокрад побачив погоню, заїхав до лісу, відпустив коня, а сам хотів десь сховатися… Він побачив труп корови. Звірі вже з’їли нутрощі, і залишилися від корови тільки кістки і шкіра. Чоловік заскочив у цей труп. Господарі заскочили в ліс, бачать, що їхній кінь ходить по лісу, а злодія немає. Все обшукали, але в труп корови не додумались зазирнути. Не знайшовши злодія, господарі сіли на коней, забравши свого краденого коня, і поскакали додому. А конокрад ледь не задихнувся, виліз з тієї мертвої корови і став відкашлюватися. Тут до нього підійшов старчик і каже: “Як тобі було в тілі корови?”. – “Ой, дідусю, я там ледь не задихнувся. Такий сморід там був”. А старець йому каже: “Отакою приємною вчора для мене була твоя свічка і молитва”… Звичайно, все це позитивно вплинуло на злодія, і він змінив своє життя».

Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав вчитися правильній молитві. «Так вибудовуймо свою молитву, щоб від неї пахло смиренням, а не гординею. Тоді наша молитва буде сильною, корисною для нас і для тих, хто оточує нас у цьому житті», – підсумував він.

Нагадаємо, з 27 жовтня 2018 р. по 9 листопада 2019 р. вийшло 55 передач у рамках програми «Слово Предстоятеля». У кожному випуску Блаженніший Митрополит Онуфрій тлумачив уривок з Євангелія, який читався в храмах під час Літургії в найближчу неділю. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ готував текстову версію кожної з програм.

Архівні записи передач можна знайти на сайті та YouTube-каналі «Інтера» за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 382