В Юридичному відділі спростували інформацію «ПЦУ» щодо виграних справ у судах

7 липня 2021 року у ЗМІ з’явилися чергові безпідставні заяви очільника «ПЦУ» Сергія Думенка про те, що буцімто його структура виграла у судах майже всі позови щодо захоплених чи незаконно переведених релігійних громад Української Православної Церкви. Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов вже неодноразово спростовував маніпулятивні висловлювання Думенка на цю тему. Тому у своєму коментарі 8 липня священик запропонував «Епіфанію» надати докази й фактичні підтвердження таких гучних заяв. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на law.church.ua

«Цей процес з певних причин призупинений. Зараз відбувається боротьба в юридичному полі по кожній громаді, яка долучилась, а їх є близько 700. Зараз ми захищаємось у правовому полі. Практично всі судові позови, які є з боку Московського патріархату, ними програні. Ми виграли, бо на нашому боці правда. Ми її відстоюємо і хочемо, аби все відбувалось відповідно до українського законодавства», — розповів цього разу для ukrinform.ua глава «ПЦУ».

Голова Юридичного відділу УПЦ нагадав, що нещодавно «в «ПЦУ», не дочекавшись повного судового рішення, вирішили поширити інформацію про законність переходу в їх структуру нашої парафії, та навіть більше — заявити, що «Верховний Суд ухвалив важливе рішення у питаннях зміни релігійними громадами свого підпорядкування». Проте з оприлюдненого рішення стало зрозуміло, що це абсолютно не відповідає дійсності».

«До квітня цього року в судах вирішувалися процедурні питання, адже не було достеменно визначено до якого суду звертатись людям у випадку незаконної перереєстрації та захоплення храму. І вже з квітня 2021 року Верховний Суд визначив, що віруючі УПЦ у випадку захоплення їхніх храмів можуть звертатися за захистом до господарських судів. Тому говорити сьогодні про те, що хтось виграв справи чи програв – взагалі передчасно», — додав юрист.

Протоієрей Олександр закликав очільника «ПЦУ» припинити поширювати відверту дезінформацію та надати на підтвердження своїх слів фактичні докази, якщо в нього є такі.

«Чесно кажучи, дивує, що людина, яка вважає себе священнослужителем, вже вчергове вдається до відвертої брехні та безпідставно видає бажане за дійсне. Було б добре що б свої слова він підтвердив фактами, а то виходить як і з рішенням Великої Палати, «суд підтвердив законність переходу релігійної громади до ПЦУ», а читаєш рішення там взагалі про законність «переходу» нічого не говориться», — підкреслив отець Олександр.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1324