310 ігуменів і настоятельок монастирів зберуться 15 липня на З’їзд чернецтва УПЦ в Почаївській Лаврі

Намісники, ігумені та представники всіх монастирів і скитів Української Православної Церкви – а всього їх 310 – стануть учасниками З’їзду чернецтва Української Православної Церкви, який відбудеться в четвер 15 липня у Свято-Успенській Почаївській Лаврі. Про це розповів 10 липня 2021 року на брифінгу Голова Синодальної комісії УПЦ у справах монастирів, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на foma.in.ua.

Владика Павел нагадав, яка роль монашества для світу. «Монашество – сіль землі. Воно не сьогодні з’явилося. За часів святого Іоанна Предтечі були подвижники, які не стригли волосся, не вживали спиртного, не вступали в шлюб. Сьогодні монастирі – світочі, які зберегли й зберігають православну віру», – сказав архієрей. Крім того, як нагадав митрополит Павел, безліч винаходів в медичній науці, досягнень в кулінарії, живопису та інших сферах життя належить монахам.

Учасники з’їзду приймуть і направлять звернення до представників верховної влади України «у зв’язку з тим, що виникають моменти, які не відповідають статуту монастиря, і є питання, які державні мужі ігнорують».

Зокрема, вони закличуть уряд скасувати антицерковний закон «про перейменування». «Держава не має права порушувати Конституцію. Ми громадяни своєї країни, і я не хочу, щоб мною, як рабом, торгували», – підкреслив ієрарх.

До міністра юстиції вони звернуться у зв’язку з нереєстрацією нових монастирів і нових намісників і ігумень. «Якщо немає перереєстрації – монастир паралізований: він не може вести фінансові справи, тому що блокуються рахунки…», – пояснив митрополит.

Міністра внутрішніх справ учасники з’їзду попросять завжди допомагати в захисті монастирів в разі спроб посягань на їх майно. Прем’єр-Міністра України вони закличуть встановити для монастирів тарифи аналогічні тим, які платить населення, «тому що ми не є прибутковими організаціями». Крім того, ченці звернуться до Міністерства культури України з приводу створення телеканалу, який би показував маловідомі красиві місця і пам’ятники архітектури України, розповідав про історію Церкви та культури України.

Також, за словами владики Павла, учасники з’їзду обговорять ряд внутрішніх питань: про необхідність монахам закінчувати духовні навчальні заклади, про переходи ченців з монастиря в обитель, про статутні питання, про термін випробування послушників/послушниць, про просвітницьку діяльність монастирів та ін.

Планується, що з’їзд буде проходити щорічно. Місце проведення буде змінюватися. Наступній приймати намісників і ігумень буде, можливо, Києво-Печерська Лавра, потім – Святогірська Лавра. Якщо зміниться ситуація у світі (зокрема у зв’язку з коронавірусом), з’їзди переростуть з внутрішньоцерковного формату в міжнародний – на них будуть запрошувати представників значущих монастирів ближнього і далекого зарубіжжя.

Владика Павел також поділився статистикою щодо монастирів УПЦ. «Всього у нас в монастирях 1700 ченців і 3000 черниць, 1000 священнослужителів, також близько 1000 ченців-священиків служить на парафіях. І є так зване таємне чернецтво», – розповів митрополит Павел.

Чоловічих і жіночих монастирів – приблизно однакова кількість. Подвизаються в обителях люди різного віку – навіть віруючі 16-17 років.

Рішення про проведення з’їзду чернецтва було прийнято на засіданні Священного Синоду УПЦ 12 травня 2021 року.

Просмотров: 1702