У Черкаській єпархії освячено новий храм на честь святої вмч.Варвари

24 липня 2021 року архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив уставний чин Великого освячення нового храму на честь святої великомучениці Варвари у смт. Чорнобай Золотоніського району Черкаської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Черкаської єпархії.

Храм будували протягом 18 років коштом церковної громади за участі благодійників. Незмінним настоятелем і організатором усіх робіт є протоієрей Іоанн Марінін.

Після освячення престолу нового Варваринського храму архієпископ Феодосій звершив у ньому Божественну літургію у співслужінні кліриків Черкаської та гостей священному сані з інших єпархій.

По завершенні владика вручив високі церковні нагороди Української Православної Церкви людям, котрі внесли особистий вагомий внесок у будівництво нового храму. Серед них — засновник агропромислової корпорації «Дніпро», Почесний голова асоціації Незалежного об’єднання сільгосппідприємств Чорнобаївського району Петро Григорович Душейко.

У своєму слові до вірян владика Феодосій підкреслив велике значення сьогоднішньої події не лише для відродження духовного життя, а й для панування в нашому суспільстві миру, злагоди та справедливості.

Перші згадки про Варваринську церкву у Чорнобаї належать до кінця 18-го століття (мовою оригіналу):

Села Чернобай Варваринская церковь, деревянная, с такою же в одной связи с колокольнею, холодная, построена 1794 г. Старанием Тайнаго Советника Иоанна Николаева Неплюева. Церковная сторожка, церковная библиотека. В приходе женская школа грамоты и земское училище, народная библиотека-читальня. Земли церковной 2397 кв.саж., ружной 33 дес. Жалованья в год священнику 120 руб., псаломщикам 1-му 53 руб.,2-му 36 руб., Прихожан 1345 душ .муж. пола , 1313 душ женск. пола. Священник Максим Андреев Богаевский. Заштатный священник Иоанн Феодоров Коропов.

В 30-х роках ХХ століття Варварівська церква в Чорнобаї була зруйнована.

Її новітня історія починається вже у 2000 році, коли усердям віруючих та під керівництвом тодішнього благочинного Чорнобаївського району архімандрита Іоанна (нині єпископа Золотоніського, вікарія Черкаської єпархії) було зареєстровано статут громади і сама громада віруючих. А з благословення нині спочилого владики Софронія (на той час архієпископа) починається відродження забутої і сплюндрованої святині Чорнобая. У тимчасове користування селищна рада надала громаді приміщення колишнього літнього кінотеатру, який знаходиться поруч з пагорбом Слави в центрі селища. У червні 2001 року настоятелем парафії призначений молодий священик Іоанн Марінін. З перших днів він разом із парафіянами доклав багато зусиль задля створення умов для здійснення богослужінь.

Просмотров: 480