Ввечері, 26 липня 2021 року, в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври відбувся брифінг для центральних ЗМІ з нагоди прибуття до столиці чудотворних ікон Пресвятої Богородиці для участі у святкуванні Дня Хрещення Русі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Керуючий справами УПЦ розповів про святині, які було доставлено до Києва на урочистості та які очолюватимуть Великий Хресний хід.
«Ми збираємося подякувати Богу за Його милість, святому князю Володимиру, що ввів нас в обитель християнську, будемо молитися за мир у нашій державі, щоб закінчилася війна, розбрат, щоб ми, як єдина нація, трудилися на славу нашої Батьківщини», — наголосив владика, про що саме лунатимуть цього року молитви хрестоходців, та окремо зупинився на описі святинь: «Хресний хід називається “хресним”, тому що попереду хрест, який веде народ із молитвою. За ним — хрестом — молитовну ходу очолюватимуть наші святині. Це мощі св. рівноап. князя Володимира — нашого Хрестителя — та ікони, які представляють різні регіони України: Касперівська ікона Божої Матері, яка зберігається в Успенському соборі Одеси, Любецька ікона Богородиці з північної частини України, Чернігівщини, Почаївська ікона Божої Матері — “форпост” нашої Вітчизни на заході України, Зимненська ікона Богородиці, яка пов’язана з дивом у житті святого князя Володимира. Ікони прикрашатимуться квітами — як символ життя».
Керуючий справами УПЦ зауважив, що після завершення Хресного ходу чудотворні святині будуть доступні для поклоніння у Києво-Печерській Лаврі протягом усієї ночі 27 липня в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських до початку урочистої Божественної літургії 28 липня. У ніч перебування святинь у Києво-Печерській обителі буде звершена нічна Божественна літургія, за якою віряни зможуть приступити до Таїнств сповіді та Причастя.
Ікона та рака з мощами святого рівноапостольного князя Володимира — Хрестителя Русі
Почаївська ікона Божої Матері
Ікона Божої Матері «Зимненська»
Касперівська ікона Богородиці
Любецький образ Божої Матері
Також митрополит Бориспільський і Броварський Антоній розповів про особливості святкування 1033-річчя Хрещення Русі.
За його словами, підготовка до проведення урочистостей із нагоди Дня Хрещення Русі, а зокрема до молебню на Володимирській гірці, Великого Хресного ходу та богослужінь у Києво-Печерській Лаврі, була масштабною. У т.ч. через пандемію довелося приділити значущу увагу питанням карантинних заходів.
Як нагадав владика, через розповсюдження COVID-19 минулого року Хресний хід до Дня Хрещення було скасовано. Цьогоріч, оскільки пандемія вже розвивається не так бурхливо, віряни Української Православної Церкви звернулися до Блаженнішого Митрополита Онуфрія з проханням провести соборну молитву до Бога про мир і злагоду в нашій державі та урочисту молитовну ходу з шанованими святинями.
Водночас, як зауважив владика Антонія, зважаючи на ризики й наслідки хвороби, в Українській Православній Церкві закликають усіх богомольців дотримуватися карантинних заходів, а тих, хто відчуває нездужання, залишитися вдома, аби проявити таким чином любов до ближніх і не наражати їх на небезпеку.
Крім того, як і в минулі роки, Київська Митрополія звернулася за допомогою у проведенні Хресного ходу до Київської мерії та поліції, котрі забезпечать безпеку вірних.
Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній повідомив, що в урочистостях, крім духовенства і вірян Української Православної Церкви, візьмуть участь представники трьох Помісних Православних Церков: Антіохійської, Сербської та Чеських земель і Словаччини, — та паломники з Чорногорії, Грузії й інших країн. «Тож, наш Хресний хід перетворюється з українського на міжнародний», — додав він.
Просмотров: 1851