Керуючий справами УПЦ освятив накупольний хрест храму відроджуваного Межигірського монастиря

29 липня 2021 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всіє України Онуфрія, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив чин освячення накупольного хреста храму, який будується на честь преподобного Льва Оптинського у відроджуваному Спасо-Преображенському Межигірському чоловічому монастирі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Після освячення хрест встановили на центральний купол храму.

Всім, хто трудиться над відновленням обителі, виголосили многоліття. Митрополит Антоній привітав присутніх зі святом та побажав Божої допомоги у справі відновлення монастиря.

«Господь нас полюбив так, що дав нам можливість бачити відновлення святих Божих храмів, – сказав владика у слові після богослужіння. – Був час, коли Господь попустив, що храми руйнувалися, монастирі знищувалися. Але сьогодні Господь дав нам інший час – теж з особливими випробуваннями, але все ж у нас є можливість попрацювати, щоб прикрашалися наша земля і, найголовніше, створювати храми Божі для того, щоб люди приходили до свого Творця.

Преображенська Межигірська обитель має велику і славну історію. Як пишуть літописі, ця обитель була однією з перших обителей на нашій землі. Вона була створена з ініціативи першого митрополита Київського Михаїла, який приїхав для того, щоб хрестити нашу землю. Цей монастир багато століть був столицею козацтва. Обитель кілька разів закривалася. Якщо Господь дозволить, це буде вже третє відтворення цієї обителі. Напевно, символічно, що ми освятили хрест над храмом відразу після свята Хрещення Русі.

Дай Бог, щоб цей добрий намір Господь благословив і ми разом, крок за кроком, змогли відновити відблиск тієї слави, яку мала ця обитель в минулому».

Нагадаємо, у Спасо-Преображенському монастирі, який з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія відроджується в урочищі Межигір’я на Київщині, звершили Божественну літургію та панахиду за стародавнім літописним пом’янником XVII ст. монахів-козаків та ктиторів обителі.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 588