На Вінничині 8 тисяч віруючих взяли участь у хресному ході у “Долину хрестів”

15 серпня 2021 року, у Неділю 8-у по П’ятидесятниці, в Могилів-Подільській єпархії відбувся традиційний багатотисячний хресний хід духовенства і вірян у “Долину хрестів”, що знаходиться біля села Голинчинці Вінницької області. У молитовному ході та Божественній літургії взяли участь близько восьми тисяч вірян. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Вінницької єпархії.

Щорічно в Україні в перший день після святкування Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього проводиться хресний хід до Іосафатової долини. Ще на початку XX століття це було відоме місце паломництва, яке вже протягом 15 років знову приваблює до себе безліч віруючих. Традиційно тут багато вірних ставлять хрести згідно заповіді Божої Матері пастухам та на знак того, що готові з Божою допомогою нести свій життєвий хрест. На цьому місці явилася Пресвята Богородиця, після чого в 1923 році було виявлено цілюще джерело.

Цього року урочистості в Іосафатовій долині очолив глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Ладиженський Сергій, духовенство Вінницької, Могилів-Подільської, Тульчинської єпархій та гості у священному сані.

За богослужінням ігумена новоствореної чоловічої обителі Антонія було возведено в сан архімандрита.

Владика Павел звернувся до численних паломників, розповівши про чудо примноження хлібів для народу Господом Іісусом Христом, а також про перекази про чудеса в Іосафатовій долині, продовживши: «За молитвами Божої Матері, Котра явила Свою милість на цьому святому місці, Господь укріпить усіх нас на життєвому шляху, утвердить в Православній вірі, а ми будемо просити у Бога зберігати нас в Єдиній, Святій і Апостольській Церкві, яку не здолають врата пекла. Нехай пошле добрих пастирів для слухняних словесних овець і приведе всіх нас до Царства Небесного!»

Після завершення Літургії митрополит Павел подякував митрополиту Агапіту, архієреям і духовенству та численним вірянам за спільну молитву.

Також у цей день віряни Вінницької єпархії висловили протест відносно візиту в Україну Константинопольського патріарха Варфоломія, віруючі прийшли із плакатами: “Варфоломій – ти руйнівник Церкви Христової”.

Просмотров: 2505