17 серпня 2021 року Українська Православна Церква святкує сьому річницю інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на кафедру Київських Митрополитів. Традиційно у зв’язку зі святковою датою Предстоятелі Помісних Православних Церков та ієрархи з-за кордону надсилають Блаженнішому Митрополиту Онуфрію свої вітання. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель Сербської Православної Церкви Святіший Патріарх ПОРФИРІЙ: «Дорогий нам у Христі брате і співслужителю! Ми раді вітати Вас із сьомою річницею обрання та інтронізації Митрополитом Київським і всієї України, молимося Святому благовірному князю Володимиру, хрестоносному захиснику Київської Русі, та Святому Преподобному Онуфрію, небесному покровителю Вашого Блаженства, щоб зміцнили Вас у Вашому богоугодному архіпастирському служінні. Ми є свідками, оскільки корабель Української Православної Церкви, завдяки Вашій євангельській любові та завзяттям, непохитно пливе у напрямку спасіння, зберігаючи чистоту православного сповідання віри, незважаючи на страшні земні бурі та вітри. Ми також раді бачити Ваше благочестиве духовенство та благочестиву паству, довірену Вам Вашою батьківською любов’ю та турботою, знаючи, що під омофором архіпастиря, який не боїться вовків, слідуючи словам Христа «Я Пастир Добрий, і знаю Своїх, і Свої знають Мене»(Ін. 10, 14). Будучи свідками Вашої архіпастирської жертовності, ми молимо Бога бути Вашим невичерпним джерелом віри, надії та любові, якими Ви облагороджуєте православний народ як в Україні, так і в усьому світі».

Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі САВВА: “У дусі братської любові сердечно вітаю Вас із сьомою річницею Вашого вступу на престол Митрополитів Київських і всієї України.

Звертаюсь із молитвами Пастиреначальнику Господу Іісусу Христу, щоб подавав Вам Своє всемогутнє благословення перемагати будь-якого роду труднощі, що надходять від своїх і чужих, які заважають у збереженні єдності Святої Церкви та українського народу. Багато сил духовних і тілесних. Допомагай Вам Господь, Дорогий Владико Митрополит!”.

Блаженніший Митрополит Чеських земель і Словаччини РОСТИСЛАВ: “Сердечно вітаю Вас із знаменною датою – 7-річчям інтронізації на древній кафедрі Київських митрополитів! З Божою допомогою  Ви стали спадкоємцем трудів Вашого блаженно спочилого попередника – митрополита Володимира (Сабодана) – і з властивим Вам справжнім чернечим смиренням, глибокою пастирською мудрістю і незаперечним авторитетом продовжуєте його святі труди, примножуючи добрий плід церковного діяння.

У цей день радості для всієї повноти Української Православної Церкви молитовно бажаю Вашій Святині невичерпної допомоги Божої в благословенних Предстоятельських трудах молитвами і заступництвом всіх преподобних отців Києво-Печерських!”

Блаженніший Митрополит всієї Америки і Канади ТИХОН: “У сьому річницю Вашого обрання та возведення на престол Митрополита Київського і всієї України шлю Вам найтепліші вітання і поздоровлення від ієрархів та кліриків разом  усією паствою Православної Церкви в Америці.

Ваше служіння в якості Предстоятеля Української Православної Церкви в утриманні канонічного порядку перед лицем розділень та схизм, які останніми роками дуже гостро відчувалися в Україні, було мужнім та рішучим. Крім того, Ви ведете паству Української Церкви з любов’ю, терпінням, смиренням та молитвою. Ці духовні якості, які Ви уособлюєте так рясно, заслужили Вам любов та повагу багатьох людей як у Вашій країні, так і по всьому світу.

Ієрархи, клірики та вірні Православної Церкви в Америці з теплом згадують Ваш візит до Америки та особливо надихаючі слова Вашего Блаженства на 18-й Всеамериканській нараді в Атланті, штат Джорджія у 2015 році. Ми молимося, щоб Господь дарував Вам багато фізичних та духовних сил для продовження Вашої видатної пастирської праці в якості Предстоятеля Української Православної Церкви на довгі роки”.

Блаженніший Митрополит Кишинівський і всієї Молдови ВОЛОДИМИР: “Від усієї повноти Православної Церкви Молдови вітаємо Вашу Святиню з 7-ї-річницею інтронізації на Київську кафедру! Божим промислом Вам випало стати Предстоятелем в Українській Православній Церкві в годину тяжку для Української землі. Твердою вірою в Божий промисел і сподіванням на допомогу Пастиреначальника Іісуса Христа Ви мудро керуєте Церквою, зміцнюючи своїм прикладом українську паству нести нелегкий хрест захисту віри і правди Христової, що випало на їхню долю, не прогинаючись під натиском ворожих сил всіх недругів канонічної Української Православної Церкви. Запевняємо Вас, що і духовенство, і віруючі Православної Церкви Молдови невпинно підносять свої щирі молитви про дарування миру і духовного спокою українській землі. Молимося про Ваше здоров’я і добробут, Ваше Блаженство, сподіваючись на милість Божу, про припинення всіх негараздів у братській нам Україні. Нехай зміцнить Господь Вашу Святиню і дарує Вам духовні й тілесні сили, дерзновенно здійснювати високе служіння Предстоятеля Української Православної Церкви на шляху до спасіння”.

Митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський, Першоієрарх Руської Зарубіжної Церкви ІЛАРІОН: “Подія, що нині святкується викликає розчулення в серцях архіпастирів, пастирів і пастви Руської Зарубіжної Церкви і на вуста проситься ласкаве привітання з днем ​​Вашого сходження на кафедру митрополитів Київських. Сердечно вітаю Вас! Нехай благословить Пастиреначальник-Христос Ваше подальше Першосвятительське служіння!Архіпастир-молитовник завжди привертає до себе народ Божий, який йде на внутрішній молитовний вогник, зігріваючий серця пастви. А батьківське піклування про паству, чернеча лагідність, чуйність до нужденних і інші чесноти приносять нині свої плоди у вигляді загальної синівської любові, яку, як милість Божу, належить Вам нині заслужено восприять. Ваше служіння свідчить про якості, якими Першосвятитель покликаний служити Богу і людям. І в нинішній святковий день не тільки багатолюдна паства Української Православної Церкви, засвідчуючи свій синівсько-шанобливий послух, але і ми, в розсіянні сущі, радо вітаємо Ваше Блаженство. Молимо Господа, щоб Він продовжив життя і славетне служіння Ваше, подав Вам сил, здоров’я і міцності на користь Христової Церкви і розраду люблячої пастви Української Православної Церкви!”.

Архієпископ Монреальський і Канадський ГАВРИЇЛ, архієрей Руської Зарубіжної Церкви: “Дозвольте мені сердечно привітати Вашу Святиню з сьомою річницею інтронізації! Недарма “сім” називають числом біблійним, яке ми зустрічаємо вже в початкових рядках Святого Письма. І недарма в ознаменування цієї дати Вашим Блаженством у сьому річницю інтронізації було звершено Божественну літургію в Києво-Печерській Лаврі, – третьому наділі Пресвятої Богородиці на землі, одній із найвеличніших святинь Првославної Русі.

Молитовно бажаю Вашому Блаженству постійною допомоги Божої, а так само сил і кріпості душевних і тілесних. Молю Бога про те, щоб на многая і благая літа Ви продовжили вручений Вам за волею Його послух на благо всієї Православної України”.

Митрополит Вострський, Екзарх Гробу Господнього на Кіпрі ТИМОФІЙ: «Сердечно вітаю Вас з річницею Вашого обрання на історичну кафедру Київської Митрополії та з історичною датою Вашої інтронізації, на якій я сам був присутній, як представник святої Єрусалимської Церкви! Прийміть мої найтепліші і найщиріші благі побажання і повагу! Поділяючи Ваші переживання в зв’язку з тривожними подіями, що відбуваються в житті Української Православної Церкви, і співчуваючи Вам в несенні покладеного на Ваших святительских плечах важкого хреста Вашого служіння, скромно, але старанно підношу мої молитви Великому Архіпастирю Церкви, Господу і Спасителю нашому Ісусу Христу, про Ваше зміцнення у виконанні подальшої пастирської діяльності, на славу нашої Православної Церкви, про духовне процвітання віруючих, незважаючи на труднощі і перешкоди, і про Ваше довголіття в здоров’ї й спасіння».

Читайте також: Святіший Патріарх Кирил привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія з річницею інтронізації

Просмотров: 2987