Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання церковного року. Цей випуск про Читання Апостола в день свята Преображення Господнього (2 Пет. 1: 10-19).
«Бути справжніми спадкоємцями апостолів Петра, Іакова та Іоанна, які бачили на горі Преображення велич Господню, і постійно свідчити про Христа розп’ятого, воскреслого, про Христа, який привідкрив частину слави Божества, що очікує нас у Вічності, …а крім того, спонукати всіх інших нашою вірою й нашим упованням на Христа», — закликав о. Олександр у день свята Преображення Господнього та звернув увагу на слова апостола Петра про обрання й покликання кожного з нас, про постійне утвердження у вірі і спокуння до глибокої віри інших.
Як нагадав протоієрей Олександр Клименко, в день Преображення Господнього ми читаємо слова апостола Петра, який якраз був одним із тих трьох апостолів, котрі й бачили на горі Фавор велич і славу Господню. «”Браття, тим більше дбайте чинити міцним своє покликання та вибрання, бо, роблячи так, ви ніколи не спіткнетесь” (2 Пет. 1: 10). Що означає “бути покликаним” і “бути обраним”?», — піднімає таке питання священик, цитуючи слова апостола.
Клірик УПЦ зауважує, що ми не народилися в пустелі, ми народилися в країні, де легко було отримати Світло Христової віри, адже наші пращури зберегли її для нас. Тому ми стали обраними. Заради віри трудились інші, а ми ввійшли у цей світ уже їхніми трудами. Це — дар Божий для нас. І наше покликання, за його словами, — «бути вірними в цьому обранні та не спіткнутися на шляху спасіння».
Причому, як відзначає о. Олександр, наша віра потребує від нас постійного труда й утвердження у Православній вірі. А утверджуємося ми у вірі через читання Святого Письма, трудів і епістолярної спадщини святих отців, шляхом постійного розмірковування над Божественними текстами.
Священнослужитель підкреслює, що «ми маємо спонукати себе до утвердження в нашому покликанні та ділитися з іншими своїм пізнанням віри».
«Ми можемо постійним нагадуванням про свою віру спонукати цей світ змінитися. Не забуваймо, що як би не виглядало це з боку, але треба, за словами апостола Павла, говорити про віру вчасно і невчасно. А апостол Петро говорить нам, що буду постійно “спонукати вас нагадуванням” (2 Пет. 1: 13), нехай це й виглядає, можливо, як нав’язування», — зазначає отець Олександр та цитує далі слова з Апостола: «”А я пильнуватиму, щоб ви й по моєму відході завжди мали це в пам’яті” (2 Пет. 1: 15), – говорить апостол Петро, наче наголошуючи, що “я буду так багато говорити про Христа, так багато нагадувати про прагнення спасіння во Христі, що ви про це не забудете, навіть коли відійду”. “Бо ми сповістили вам силу та прихід Господа нашого Ісуса Христа, не йдучи за хитро видуманими байками, але бувши очевидцями Його величі. Бо Він честь та славу прийняв від Бога Отця, як до Нього прийшов від величної слави голос такий: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав! І цей голос, що з неба зійшов, ми чули, як із Ним були на святій горі” (2 Пет. 1: 16-18), — читаємо ми далі».
Як зауважує священик, ці слова апостола Петра ми читаємо на свято Преображення Господнього не даремно. «Ми читаємо спомини апостола Петра про ту неймовірну днину, в яку він разом з апостолами Іоанном та Іаковом сподобився споглядати своїми земними очима Небесну Преображенну велич свого Спасителя», — резюмував він та закликав кожного бути справжнім спадкоємцем апостолів і «постійно свідчити про Христа розп’ятого, воскреслого, про Христа, який привідкрив частину слави Божества, що очікує нас у Вічності», та спонукати всіх інших нашою вірою й нашим упованням на Христа.
Читайте також: Що Господь показав Своїм Преображенням? — о. Олександр Клименко (відео)
Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!
Просмотров: 217