В день Успіння Пресвятої Богородиці Предстоятель єпископську хіротонію за Літургією в Києво-Печерській лаврі (відео)

28 серпня 2021 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію та архієрейську хіротонію в Успенському соборі Успенської Києво-Печерської лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

За богослужінням відбулась хіротонія архімандрита Агафона (Опанасенка) у єпископа Коктебельського, вікарія Феодосійської єпархії. Нового архієрея обрав для цього служіння Священний Синод УПЦ на останньому засіданні 17 серпня 2021 року.

Перед початком Божественної літургії, за якою відбулась архієрейська хіротонія, було звершено особливий чин. Кандидат  у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти Передання Церкви. Потім диякон виголосив многоліття Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику. 

Його Блаженству співслужили митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Путивльський Антоній, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Петропавлівський Андрій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, єпископ Коктебельський Агафон та духовенство Києво-Печерської лаври. За богослужінням також молився митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив братію Лаври богослужбовими нагородами.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді. Архіпастир розповів пастві церковне передання про Успіння Божої Матері.

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до єпископа Коктебельського Агафона зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією владика подав вірянам своє перше архіпастирське благословення.

Після Літургії священнослужителі та миряни на чолі з Предстоятелем звершили хресний хід до Ближніх печер Києво-Печерскої лаври.

Напередодні, Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння та чин наречення в єпископа в Успенському соборі Лаври.

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2743