Предстоятель розповів, як правильно вклонятись іконам (відео)

У своїй проповіді в день свята перенесення Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Iісуса Христа Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав, що вклоняючись святому образу, ми вклоняємося передусім зображеному на ньому Першообразу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Як розповів Архіпастир, на Сході була поширена невиліковна хвороба — проказа, коли все тіло гниє. За переданням, нею захворів Едеський князь Авгар і терпів страшні муки.

«Він почув про Спасителя, що в Єрусалимі є Великий Учитель, який творить дива, зцілює хвороби і воскрешає мертвих, — продовжив владика. — Князь Авгар послав до Нього свого слугу, Ананія, з тим, щоб той вручив Спасителю лист із запрошенням відвідати місто Едеси».

За словами Блаженнішого владики, вислухавши Ананія, Христос відмовив Авгарю в особистому відвідуванні, однак не відмовив у Своїй милості.

«Спаситель написав Авгарю відповідного листа: «Блаженний ти, Авгарю, що ти, не бачивши Мене, увірував. За те, що ти увірував, Я пошлю до тебе учня, який навчить тебе таїн віри, і ти зцілишся». Господь віддав лист Ананію, при цьому Спаситель умив Свій лик і витерся убрусом, і на цьому убрусі, тобто  рушникові, відбився Його лик. Він віддав убрус Ананію, а той відніс листа і убрус князю», — сказав владика.

Як продовжив Предстоятель, князь Авгар вклонився цьому  убрусу, став віруючим, і його хвороба майже відійшла. А коли Спаситель вознісся на Небо, то до Авгаря прийшов апостол Фаддей, який навчив його досконалій вірі, і Авгар хрестився та повністю зцілився від прокази. «Цей образ, який Господь подарував Авгарю, сьогодні Свята Церква вшановує. Ми вклоняємося Божественному образу і дякуємо Богові за те, що Господь залишив нам цей образ, який нагадує про те, яким був Спаситель як Людина: Він був і Істинний Бог, і істинна Людина», — зауважив Архіпастир.

Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив, що Господь явив нам цей убрус ще й для того, щоб навчити нас правильному поклонінню Йому через святий образ.

«Святі кажуть, що ми не вклоняємося дошці, полотну, на яких написано образ Спасителя або Божої Матері, або святих, а ми, вклоняючись цьому образу, переносимо своє поклоніння Першообразу, Тому, Хто зображений на іконі», — підсумував він.

Просмотров: 4004