Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Літургію у Вознесенському Флорівському монастирі Києва (+фото, відео)

31 серпня 2021 року, у день пам’яті святих мучеників Флора і Лавра, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Вознесенському соборі Вознесенського Флорівського монастиря. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили Голова відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також духовенство монастиря.

За святковою Літургією молилась настоятелька Флорівської обителі ігуменя Євлампія  з сестрами, парафіяни та прочани монастиря.

Вознесенський собор

Вознесенський собор обителі було побудовано у 1722-1732 рр. на місці дерев’яного храму, що згорів при міській пожежі 1718 р. та був освячений на честь святого мученика Флора. Сама ж обитель отримала подвійне іменування — Флорівський Вознесенський – раніше, у 1711 р., коли сюди були переведені монахині Києво-Печерського жіночого Вознесенського монастиря.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

За богослужінням особливо помолились про припинення епідемії, про лікарів та одужання хворих.

Після Літургії відбувся хресний хід навколо собору, наприкінці якого Блаженніший Митрополит Онуфрій підніс молитву святим мученикам Флору і Лавру, благословив дітей, котрі прийшли на богослужіння, на початок нового навчального року та окропив присутніх святою водою.

Нагадаємо, 29 серпня Предстоятель звершив Божественну літургію та благословив дітей на навчання у Києво-Печерській Лаврі.

Просмотров: 2840