Читання Апостола. Священики і гроші — прот. Олександр Клименко (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання церковного року. Цей випуск про Читання Апостола в Неділю 11-ту після П’ятидесятниці  (1 Кор. 9: 2-12).

Сьогодні дуже часто ЗМІ випускають фейкові сюжети про «церковні заробітки» священиків. У подібній ситуації свого часу опинився і апостол Павел. «Дуже важливо, щоб наші духівники молилися за нас. Дай Боже, щоб ми не уподібнювалися коринфянам, про яких писав апостол Павел, щоб ми не уподібнювалися тим, через кого апостол змушений був захищати своє право жити, як людина», — зазначив о. Олександр та закликав менше зазирати за фіранки інших — не лише священнослужителів, а будь-кого — та старатися нікого не осуджувати, а жити так, що є я і є Бог, а все інше — лише обставини, в яких ми маємо впевнено рухатися до Господа.

«Коли я не апостол для інших, то для вас я апостол, ви бо печать мого апостольства в Господі. Оце оборона моя перед тими, хто судить мене. Чи ми права не маємо їсти та пити? Чи ми права не маємо водити з собою сестру, дружину, як і інші апостоли, і Господні брати, і Кифа? Хіба я один і Варнава не маємо права, щоб не працювати? Хто коштом своїм коли служить у війську? Або хто виноградника садить, і не їсть з його плоду? Або хто отару пасе, і не їсть молока від отари? …Коли ми сіяли вам духовне, чи ж велика то річ, як пожнемо ми ваше тілесне? Як право на вас мають інші, то тим більше ми. Але ми не вжили цього права, та все терпимо, аби перешкоди якої Христовій Євангелії ми не вчинили», — зазначає апостол Павел у своєму Першому посланні до Коринфян. 

Як зауважує о. Олександр, апостол Павел говорить, что священнослужителі мають ті самі потреби та проблеми, як і всі люди на землі, однак навкруг них завжди осуд, що начебто гудіння бджіл.

За його словами, ми радіємо, коли бачимо, що людина будує дім, створює родину, піклується про виховання та навчання дітей, але чомусь  часом не схвалюємо, якщо зводить стіни дому священик.

Протоієрей Олександр Клименко звертає увагу на те, що останнім часом дуже часто на вітчизняних телеканалах з’являють сюжети про статки священнослужителів УПЦ. Проте чомусь дуже рідко прискіплива рука ЗМІ дотягується до фінансового стану, наприклад, лікарів, педагогів, поліцейських чи держслужбовців. А крім того, часто ми бачимо, як у соцмережах люди дають вказівки духовенству та вірянам УПЦ, як вони мають жити. У подібній ситуації свого часу опинився якраз апостол Павел.

«Чи бачили ви, наприклад, воїна, який іде воювати і говорить: “Я буду воювати та каже, що я буду воювати на фронті й не треба мені одягу, не треба навіть зброї, я сам собі куплю”? Чи бачили лікаря, який приходить до лікарні і каже, що мені не треба нічого, мені не треба зарплатні, я – ідейний? Так, в історії були такі люди – святі лікарі. Ми знаємо вмч. Пантелеімона, який мав великі статки та роздавав майно людям і лікував їх. Але йому було що роздавати іншим – врешті-решт він роздав всього себе, принісши себе в жертву Господу. Але пастир – як воїн, який, йдучи воювати, потребує всього необхідного, щоб вести духовну боротьбу разом із вірянами», — відзначає о. Олександр та додає, що в наш час майже  кожен священик вимушений працювати на світській роботі, щоб прогодувати свою багатодітну сім’ю. Хоча священик, монах має передусім нести молитовний подвиг, та не далеко не завжди парафіяни, духовні чада можуть допомогти утримувати храм та сім’ю. Проте продовжує виходити на телеканалах безліч неправдивих сюжетів, щоб підірвати довіру до священнослужителів.

Клірик Бориспільської єпархії зауважив: «Хто знає ціну духовному труду, хто пробував брати на себе молитовний подвиг, особливо коли намагався нести його не лише за себе, а й дерзати за проханням інших, …знає, як багато сил йде на те, щоб віддавати себе заради молитви задля інших людей».

«Кожному у цьому світі дуже важливо, щоб наші духівники молилися за нас! Не треба, щоб людина, яка духовно опікується мною, робила за мене мою роботу, щоб давала мені кошти. Мені треба, щоб вона молилася за мене. І саме це є найбільш ціннісним у наших із ним стосунках. Дай Боже, щоб ми не уподібнювалися коринфянам, про яких писав апостол Павел, щоб ми не уподібнювалися тим людям, через яких апостол змушений захищати своє право жити, як людина», — підсумував о. Олександр та закликав менше зазирати за фіранки інших — не лише священиків чи монахів, а будь-кого — та ніколи нікого не осуджувати, а жити так, що є я і є Бог, а все інше — лише обставини, в яких ми маємо впевнено рухатися до Господа.

 

Просмотров: 800