У Святогірьскій Лаврі урочисто вшанували пам’ять Собору преподобних отців Святогірських (фото)

24 вересня 2021 року у Свято-Успенській Святогорській Лаврі було урочисто відзначено день вшанувати пам’яті Собору преподобних і богоносних отців, які у Святих Горах на Донці подвизалися. Святкову Божественну літургію, після якої відбувся традиційний хресних хід, очолив митрополит Святогірський Арсеній, вікарій Донецької єпархії, намісник Святогірської Лаври у співслужінні: митрополита Луганського і Алчевського Пантелеімона, митрополита Сєверодонецького і Старобільського Никодима, архієпископа Макіївського Варнави, вікарія Донецької єпархії, єпископа Біловодського Павла, вікарія Луганської єпархії, єпископа Новопсковського Іринарха, вікарія Сєверодонецької єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу обителі.

Піснеспіви Божественної літургії виконав об’єднаний хор Святогірської братії Лаври та співочих Ізюмської єпархії. Регент – насельник Лаври архімандрит Арсеній (Ванюшин).

Митрополит Луганський і Алчевський Пантелеімон звернувся до присутніх із проповіддю. На завершення проповіді владика сказав: «Сьогодні ми пройдемося хресним ходом святою Лаврою і пройдемо цим шляхом із молитвою. Коли ж будемо залишати цю святу обитель, нехай у нашому серці не буде скорботно, а буде радісно через те, що з милості Божої ми спромоглися радості святкувати день Собору святогорських отців як сім’я, як Тіло Христове…».

Після Причастя Святих Христових Таїн всі присутні пройшли хресним ходом із молитовним співом, читанням 4-х Євангелій і окропленням святою водою.

Після повернення хресного ходу в Успенський собор була прочитана молитва Собору преподобних отців Святогірських та проспівано величання і многоліття.

Після звершення богослужіння до архієреїв, духовенства, братії і пастви звернувся намісник обителі митрополит Святогірський Арсеній.

Привітавши всіх зі святом і передавши вітання і благословення священноархимандрита Святогірської Лаври, митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, владика Арсеній сказав, говорячи про преподобних отців святогорських: «З різних місць, в різні історичні часи, за різних обставин вони несли свій християнський подвиг, і під часи благоденства, і за днів гонінь, і за днів розорення святої обителі, вони не переставали бути чернецтвом і молитовниками за весь рід людський… Ми сьогодні не самі, з нами Ангели-охоронці, з нами преподобні Святогірські, які прославлені і яких, може, ми не знаємо всіх на ім’я, але вони стоять біля престолу Вседержителя і моляться за це святе місце, де вони трудолюбно підвизалися в чернечому подвигу».

Просмотров: 753