Покаяння руйнує стіну між Богом і людиною — Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

У своїй проповіді в день Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій закликав каятись у своїх гріхах і просити в Бога прощення, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Архіпастир нагадав дивовижну історію про віднайдення рівноапостольною царицею Єленою Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Предстоятель акцентував увагу на значущість слів молитви, що лунають у православних храмах під час звершення Чину Воздвиження Хреста Господнього: “Господи, помилуй!”. 

“Ми дякуємо Господу за те, що Господь прийшов на землю, що прийняв на Себе нашу людську природу. Він з’єднався з людством, і тепер ніхто не може відірвати людину від Бога”, – зазначив владика.

Як відзначив Його Блаженство, тільки сама людина може відійти від Бога, але ніяка сила не може віддалити людину від Бога. “Тому що Бог зріднився з людиною. Спаситель став Істинною Боголюдиною”, – пояснив владика та відзначив, що ми повинні старатися ні за яких обставин не відриватися від Бога.

За словами Митрополита Онуфрія, саме через свої гріхи ми відриваємося від Бога. 

“Гріх стає між нами і Богом стіною, яка не дає побачити нам красу і славу Божу, премудрість і розум Божі, Його силу. Ми стаємо сліпими”, – зауважив він та закликав: “Тому якщо навіть трапляється, що людина щось робить непристойне, потрібно покаятися і попросити в Бога прощення. Коли людина кається, то ця стіна руйнується, цей гріх нищиться, – і людина знову стає дитям Божим, не блудним сином, а сином Божим, за благодаттю”.

Насамкінець Блаженніший владика побажав: “Нехай Господь допомагає нам жити так на землі, щоб у нас діяла сила Христова, щоб наше життя було таким, що коли ми перейдемо у Вічність, то ми отримали б милість бути спасенними на небі у Христі Іісусі Господі нашому”.

Просмотров: 343