На Херсонщині розпочалася ХХІ Всеукраїнська конференція голів і представників єпархіальних відділів по роботі з молоддю

Уже 10 років двічі на рік проводяться форуми Синодального молодіжного відділу, і 4 жовтня 2021 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у селищі Лазурне на Херсонщині розпочала роботу осіння, ХХІ Всеукраїнська конференція голів і представників єпархіальних відділів по роботі з молоддю.

Майже 100 учасників з усіх регіонів України прибули на збори, аби поділитися досвідом молодіжного служіння та обговорити нагальні проблеми, з якими стикаються у своїй пастирській діяльності.

У понеділок, 4 жовтня, форум розпочався з молебню на початок доброї справи. Після молитви голова Синодального молодіжного відділу УПЦ архиєпископ Обухівський Іона передав учасникам вітання від Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Також було зачитано вітальне слово від митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна. Архиєпископ Іона розповів присутнім про молодіжні події, що відбулися за час з минулої, весінньої конференції, та окреслив виклики, з якими нині стикається духовенство під час роботи з молоддю.

Перший заступник голови Синодального відділу по роботі з молоддю архимандрит Іоасаф (Перетятько) наголосив на важливості практичної сторони форуму. За його словами, оргкомітет ставить собі за мету запрошувати спікерів з великим досвідом у тій чи іншій галузі та порушувати навіть найскладніші питання, аби всеукраїнські синодальні молодіжні конференції ставали для священнослужителів майданчиком для самовдосконалення.

Так, особливістю нинішнього, ХХІ форуму стане дводенний навчально-практичний семінар із систематизації молодіжної роботи на парафії, підготовлений молодіжним відділом Одеської єпархії. Семінар відбудеться 6 та 7 жовтня.

До того часу, упродовж другого дня роботи, 5 жовтня, було розглянуто особливості сучасної молоді (доповідь «Бумери, зумери, міленіали, або Чим відрізняється покоління Z від покоління Y та покоління X»), а також можливості священнослужителям працювати на світській роботі та проблемам, які в такому разі виникають. Окрім цього відбулася масштабна інтерактивна презентація православного скаутського руху та діяльності Міжнародної антинаркотичної асоціації. Представники Полтавської єпархії поділилися цікавим досвідом реалізації незвичайного проекту — пастирських курсів для духовенства, які проводить перший заступник голови Синодального молодіжного відділу архімандрит Іоасаф.

Подальшу роботу цього дня було організовано у форматі круглих столів «Священник і світська робота» під головуванням протоієрея Іоанна Тронька, «10 сімейних лайфхаків» від подружжя протоієрея Валентина та Ольги Шевчук, а також відкритої зустрічі Православного психологічного клубу на чолі з протоієреєм Тарасієм Марченком.

Просмотров: 818