Хто смиренний і вдячний Богу за те, що має, отримує ще більше благодіянь — Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

На цьому Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій наголосив у своїй проповіді у Святогірській Лаврі, розповідаючи про духовні уроки Євангельської притчі про дивну ловлю риби (Лк. 5:1-11), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Архіпастиря, перше, чому нас навчає ця Євангельська історія, — це сила віри.

«Віра людину робить здатною вмістити невмістиме. В Євангеліє говориться, що праведники вірою «силу огненну гасили, утікали від вістря меча, зміцнялись від слабости, хоробрі були на війні» (Євр. 11: 34). Віра робить людину переможцем над дияволом і над всяким злом світу. Віра робить людину здатною вмістити в собі вічне життя і вічне спасіння», — сказав владика.

Як нагадав Блаженніший владика, є віра розуму і віра серця. «Віра розуму — це коли ми визнаємо Бога, але не живемо з правилами віри, а живемо за своїми правилами. Ця віра недостатня для спасіння. Віра серця народжується від виконання Божественних заповідей», — пояснив він.

Другий урок, який ми отримуємо в цій притчі, — треба прагнути смирення.

«Всі ми живемо Божою милістю, Божою силою, Божою благодаттю», — наголосив Предстоятель і зауважив: «Якщо людина правильно організовує своє духовне життя, то духовні подвиги збільшують у ній смирення. Ми повинні усвідомлено сказати: «Господи, я недостойний того, що маю!». Правильне духовне влаштування християнина, коли він вважає себе негідним Божественних дарів».

Як підкреслив Його Блаженство, якщо ми будемо жити за Законом Божим і вірою серця, критично дивитимемося на себе, то в нас народжуватиметься смирення. Тоді ми будемо усвідомлювати, що оточені дарами Божими, й дякуватимемо Йому.

«Та людина, яка змиряється і дякує Богові за те, що має, отримує ще більше благодіянь Божих. А той, хто не дякує, а нарікає, — втрачає й те, що має. Тому потрібно дякувати за все Богові, жити за заповідями Божими, і Бог завжди буде з нами», — підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Просмотров: 411